Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az élénksárga vizelet mire utal?

Az élénksárga vizelet mire utal?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy milyen vitamin kiürülését jelenti. (Biztos, hogy nem a vizelet koncentráltsága miatt sárga)
2010. okt. 2. 16:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Úgy hallottam, hogy minél világosabb, annál több A-vitamin ürül. Talán nem fogyasztol belőle elet.
2010. okt. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
eleget*
2010. okt. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Előzőnek: Az A-vitamin pont egy zsírban oldódó vitamin, szóval, azt biztos, hogy nem fogja senki sem kipisilni...


Amúgy a jellegzetes szagot a B-vitamonok okozzák, de nem tudom, hogy melyik adja az élénksárga színt.

A székletet a vas tartalmú multivitaminok festik feketére.

2010. okt. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Előző előtti vok. Akkor bocsi a téves infóért.
2010. okt. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Honnan tudod, hogy nem a vizelet koncentráltsága miatt???

Attól is lehet, ha kevés vizet iszol, annál több ásványi anyag is ürül a vizelettel, ezért sötétedik a színe, ha sok vizet iszol, több víz ürül és kevesebb ásványi anayg, tehát világos, gyakran szinte már színtelen.

Sok C-vitamin kiürülés miatt is sárga, főleg ha valaki retardot szed. Akkor is mindig élénksárga.

2010. okt. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én pedig úgy tudom, hogy ha nagyon sárga, az azt jelenti, hogy nem iszol elég folyadékot.
2010. okt. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Azért biztos, hogy nem a koncentráltság miatt van, mert egy ideje már napi 4 liter vizet iszom és rendszeresen járok WC-re is. Viszont akkor szerintem a c vitamin lesz, én is arra tippeltem volna, mert szedek vitamint is.
2010. okt. 2. 19:55
 8/8 anonim válasza:
0%
Id meg, szépíti a bőrt !
2010. okt. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!