Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Betegsegre utal ha allandoan...

Betegsegre utal ha allandoan ehes vagyok, sosem lakok jol?

Figyelt kérdés

Pl egy nagy tal paprikas krumplit ettem nemreg, tejfollel, volt benne debreceni, kolbasz, virsli, ettem hozza hazi kenyeret.

Ez csak a legutobbi pelda, ehesnek erzem magam, es olyan fura iz van neha a szamban.

Miert nem lakok jol semmivel?

Regen reggeltol estig dolgoztam, este 3-4 virslit ettem es ennyi.

Amiota itthonrol dolgozom tobbet eszek, de akkor is allandoan ehes voltam.

Az a baj hogy mar 8 kg-ot hiztam es nem akarok allandoan “zabalni” de olyan ehes vagyok etkezes utan nemsokkal hogy a hasam is gorcsolni kezd.

Szerintetek lehet valami bajom?


2023. jan. 20. 18:40
 1/4 anonim ***** válasza:
50%
Bocs az offért, én is kíváncsi vagyok a válaszokra
2023. jan. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Helytelenül és/vagy egyoldalúan táplálkozol. A szervezetednek szüksége van valamire, ezért vagy éhes.
2023. jan. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Sokkal jobb lenne, ha elmennél a háziorvoshoz, elmondanád ezeket neki és kérnél egy labor vizsgálatot.

Az konkrétan sok mindent megmutat, jó esetben valóban csak rossz szokást vettél fel, de lehet valóban hormonális eredetű a probléma, pajzsmirigy, hasnyálmirigy működési zavar, amitől kialakulhatott inzulin rezisztencia is

2023. jan. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Csabi34 ***** válasza:

Az egyik lehetséges ok lehet a cukorbetegség, ami miatt az inzulinszinted rendellenesen működhet, és ezért szükséged van több energiára.


A gyomor-bél rendszerben előforduló problémák, mint például a fekély, a gyomorgyulladás, a gasztritisz vagy a reflux is okozhatnak állandó éhséget.


Egy másik lehetséges ok lehet a nyombélfekély, ami miatt a gyomor tartalma visszakerül a nyelőcsőbe, és ez gyomorégést, égő érzést és éhséget okozhat.


Az is lehet, hogy a táplálkozásod, a stressz, a mozgáshiány, vagy egyéb egészségügyi problémák miatt van a folyamatos éhséged.


Az éhségérzetedről és az étkezési szokásaidról beszélj háziorvosoddal, hogy kiderítsék a probléma okát és megfelelő kezelést kaphass.

2023. jan. 27. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!