Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Bélműtét után vagyok, hogyan...

Bélműtét után vagyok, hogyan fogok tudni így elég rostot bevinni a szervezetembe?

Figyelt kérdés

3 éve volt egy bélműtétem. A végbélből vágtak ki egy szakaszt. Sajnos azóta képtelen vagyok megenni bármilyen rostosat, mert hatalmas fájdalmaim lesznek tőle vagy folyamatosan wc-re kell járnom. A teljeskiőrlésű kenyereket is nehezen viselem. A gond az, hogy bármi ami egészséges (hüvelyesek, keresztvirágúak, zöldségek egyébb rostok) az puffaszt és én rosszul leszek tőle. A doki azt mondta, hogy lehet idővel jobb lesz, de az is lehet, hogy így marad.


A gond az, hogy hajlamos vagyok a candida gombára emiatt külön nagyon fontos lenne, hogy sok rostot egyek, de múltkor egy inulinos édesítőtől is rosszul lettem.


Hogy fogok tudni így egészségesen étkezni? :(



2023. febr. 2. 01:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Dietetikust kellene felkeresned.

Esetleg próbáld a rostadagokat szép lassan emelni, elvileg hozzászokik a szervezet. Egyél inkább csak vízben oldodó rostokat tartalmazó zöldségeket, gyümölcsöket. Szóval pl. a tk. gabonát, szárazhüvelyeseket egyelőre hagynám a helyedben. Igyál mellé sok folyadékot.

A fermentált élelmiszerekkel mi a helyzet, azokat tudod fogyasztani?

2023. febr. 2. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én is rosszul vagyok a rostoktól meg a gyümölcsöktől nagy mennyiségben.

Egyáltalán nem biztos hogy mindenkinek ez az egészsèges.

A candida a cukros,gyors szénhidrátos ételekből táplálkozik.


Ami jót tehet neked is: húsok,tojás,rizs,durum tészta,olajos magok,salátafélék,spenót,uborka,túró,sajt...

2023. febr. 2. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem kell rostosat meg gyümölcsöt enned, hogyha nem bírod.


Nem indkolja semmi, találsz olyan ételt, ami normális felszívódású szénhidrát, de nem csinálja ki a bélrendszeredet.

2023. febr. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!