Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan salaktalanítsak pár...

Hogyan salaktalanítsak pár nap alatt? Ez így lehetséges?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék koplalni, böjtölni. Ha pl salaktalanító teát iszok 3 napig az elég? (Napi 3-5× meg persze sokkal több folyadékot innék)

2023. febr. 7. 10:23
 1/6 anonim ***** válasza:
93%
A salaktalanítás ugyanolyan Nők Lapjás bullshit, mint a lúgosítás, a méregtelenítés, az epetisztítás, béltisztítás, anyagcsere gyorítás, és a többi baromság. Dietetikailag értelmezhetetlen. 2023-ban kezdj el szakmai anyagokból tájékozódni, ne legyél saját magad ellensége.
2023. febr. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%

Plusz egy az elsőre.


Aki beveszi azt a bullshitet, hogy a fosatás jót tesz, meg is érdemli.


Nem, a léböjtnek sincs értelme. A koplalásnak sem. A fosató teáknak sem, a citromkúra sem tisztít, almaecet is bullshit illetve a lúgosítás is fasság.


Szóljatok, ha valamit kihagytam...

2023. febr. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
86%
Folyamatosan megy ki belőled a salak, ha jársz vécézni. Mit szeretnél konkrétabban?
2023. febr. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
46%

Egyél inkább sok rostos dolgot. Őszibarack és szilva befőttet, vagy étkezésenként egy-egy almát. Illetve útifűmaghéj az, amit a mozgásszegény életmód miatti renyhe bélre ajánlanak.

Nyilván az első két kommentelőnek is van igazsága. Akkor ha egészséges életmódot élő emberről beszélünk.

De aki nem mozog és nem eszik rostosat, annak mi segítse a bél perisztaltikáját? A nyolc órás ülő munka? Eleve a munkahelyünk miatt nem eszünk egészséges dolgokat, káposztát, babot, hagymát, mert nem akarunk a munkahelyen fingani. A párolt csirkemell meg nem fogja végigradírozni a bélfalakat...

2023. febr. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Meg az sem segít a helyzetemen, hogy munkahelyen üriteni nem bírok, inkább belém keményedik...

Azért gondoltam erre mert nagyon nem jól megy az emésztésem, az orvosom meg csak annyit mond, hogy napi 5ször egyek (nem bírok annyiszor, nincs etvágyam, hiába kell keveset) meg rostosat. Max a stressztöl van még. Viszont nem hiszem, mert volt, hogy közel 1 évig ment a hasam, sokszor epésen, most meg vagy székrekedésem van, vagy hasmenésem, állandoan fáradt vagyok, amiböl arra következtettem h nem szívódnak fel a tápanyagok, meg attól is fáj napi rendszerességgel a hasam...

2023. febr. 7. 11:46
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

És ha egyezer pár nap alatt kifosatod magad akkor utána nem lesz székrekedésed?


Szar az életmódod, azt nem fogja megoldani a 3 napos fosás.

2023. febr. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!