Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogy kellene megtervezni az...

Hogy kellene megtervezni az étrendet?

Figyelt kérdés

2300 kalória a bevitelem, viszont már napok óta éhes vagyok lefekvés előtt. Minden félét eszek, egyetlen egy konkrét dolog van, az pedig az, hogy minden reggel 100g zabpelyhet eszek reggelire.

Hogy kellene beosztanom ezt a 2300 kalóriát, milyen ételeket kellene ennem, hogy ne maradjak éhes? Sovány húsokat (csirkemell szoktam enni főként, köretnek rizzsel vagy tésztával)



2023. febr. 10. 14:22
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy nagyon magas a napi aktivitásod, és emiatt ez a 2300 kalória is kevés?


A rizs és tészta, mint köret, az egy jó választás. Telítettséget tekintve a főtt krumpli a legjobb, próbáld ki ezt is.


tészta, rizs, krumpli, rengeteg zöldség (zöldség = kevés kalória, többet ehetsz belőlük), + étkezések előtt 1 pohár víz is segíthet, hogy jóllakottabban érezd magad.


Az időzítést tekintve próbáld ki azt, hogy az utolsó étkezésedet későbbre teszed. Pl, ha 10 órakor alszol, akkor ne 6 órakor egyél utoljára.


Én 11 órakor alszom, de 10 órakor van az utolsó étkezésem, mert tudom, hogyha korábbra teszem, akkor 11 óráig még kieszem a hűtőt.. :D (pedig nem eszek keveset, sőt.., maradjunk annyiban, hogy szerintem 4 ember kalóriaigényét megtudnám enni gond nélkül 1 nap.. :D)


De, az is lehet, hogy nem éhes vagy, csak innod kell. Sokaknak csak 1 pohár víz kellene, és elmúlna az éhségérzet. Bizonyosodj meg róla, hogy tényleg éhes vagy-e és nem csak unalomból ennél..

2023. febr. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Zöldség, gyümölcs, főzelékféle, bármi ilyen az étrendedben?
2023. febr. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!