Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az baj,hogyha napi 4-5liter...

Az baj,hogyha napi 4-5liter vizet megiszok?

Figyelt kérdés

Azt olvastam,hogy a túl sok víztől akár vízmérgezést is kaphatok.Napi 4-5liter víz az káros?

Napközben simán megiszok 3litert,este fele 2-3óra alatt lehúzok vagy 2 litert.Van olyan is,hogy egyszerre fél litert,1litert megtudok inni.



2023. febr. 26. 00:21
 1/2 A kérdező kommentje:
174cm vagyok 90kg ha ez számít
2023. febr. 26. 00:25
 2/2 anonim ***** válasza:
85%

Vízmérgezés akkor alakulhat ki, ha mondjuk egy délután alatt te óránként megiszol több, mint 1 liter vizet. Ha ez megtörténik, akkor estére jó eséllyel már jelentkeznek rajtad a vízmérgezés tünetei. Ha te egy komplett nap alatt elosztva megiszol 4-5 liter vizet, az egyáltalán nem kóros kategória. Azt lehet inkább érdemes megvizsgálni, hogy mi okozza nálad ezt az átlagnál nagyobb vízigényt. Ha valamilyen hormonális, emésztési, vércukrot érintő diszfunkció, akkor annak utána kell menni, de ha szimplán csak az egyéni igényed indokolja, akkor semmi gond. Én is simán megiszok napi 5 liter vizet, de én versenysportoló vagyok, így a folyadékszükségletem jóval nagyobb az átlagnál, plusz a munkámból kifolyólag rengeteget beszélek, gyakorlatilag megállás nélkül, ezért az ajkam, a szám és a torkom könnyen kiszárad, ezt pedig vízivással kompenzálom. Így érthető, hogy nálam miért megy el napi 4-5 liter víz.

Egyébként a bőséges vízfogyasztásnak egészségügyileg csak előnyei ismertek, hátrányai nem. Ne három óra alatt akarj meginni 5 litert, és nem lesz baj.

2023. febr. 26. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!