Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Étvágytalanság és hízás....

Étvágytalanság és hízás. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

Voltam endokrinológián, cukorterhelésen, és többször vérvételen, de mindent rendben találtak.

A problémám a következő:

Sokszor vagyok étvágytalan, és nem is bírok sokat enni. Nassolni nem szoktam, süteményeket, édességeket mindig is kerültem, mert feszít tőlük a gyomrom. Általában könnyű ételeket eszem, persze néha jólesik pl a sültkrumpli is, de abból is max egy marékkal eszem, mert laktat.


Rendszeresen sétálok, átlagosan napi 7 kilométert. Időnként a dupláját is. Csak vizet iszom. Napi két kávé + cukor az egyetlen nassolásom.


Reggelizni nem tudok, mert nem esik jól az étel, így gyümölcsöt szoktam enni, legtöbbször narancsot vagy almát. Ebédre levest szoktam, de van hogy annyira jóllakom tőle hogy csak 1-2 óra múlva eszem másodikat. Lisztes dolgokat nem eszem, a levesbe kevés tésztát teszek, köretnek gyakran eszem salátát. Rizs, bulgur, főtt krumpli - ezeket szoktam leggyakrabban enni. Főzelékeket is szeretem.


Viszont folyamatosan hízom, már 120 kilónál járok 167 centivel.

Mivel a vizsgálatok nem vezettek semmire, ezért kérdezem itt, hátha valakinek volt hasonló baja.


2023. febr. 26. 18:07
 1/7 anonim ***** válasza:
32%
Lipödéma
2023. febr. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
12%

Na most hol vannak azok, akik szerint a fogyás-hízás nem lehet genetikai vagy egészségügyi kérdés?🤣

Én zabálok egész nap, mégse megyek soha 52 kg föle. A te étrendedtől én éhen halnék. Milyen vizsgálatokon voltál?

2023. febr. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Mióta tart a hízás és mennyi idő alatt szedtél fel jelentősebb súlyt?
2023. febr. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
3# 17 éves korom óta. 4 év alatt összesen 40 kiló jött rám.
2023. febr. 26. 19:02
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem vizsgáltasd ki mindenkepp! Akár menj több orvoshoz is
2023. febr. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
43%
Sztem is lipodema. Aki leszavazta az elsőt, az egy trágya.
2023. febr. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
49%

Valamilyen betegség/ hormonzavar stb lehet. Menj el több orvoshoz is ha az kell, mert valami biztos nem oké.

De mindjárt jönnek a " több kalóriát eszel mint amit elhasználsz" sablondumák is, erre azért számits.

2023. febr. 26. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!