Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit csinál a dietetikus?

Mit csinál a dietetikus?

Figyelt kérdés

Itt olvastam, hogy valakinek, aki hasonló helyzetben van mint én (túlsúlyos és nem jön össze a baba) dietetikust ajánlottak.

Mit csinál egy dietetikus? Hányszor kell hozzá menni? Mivel jobb mintha csak simán itthon diétáznék? Mennyibe kerül? (Vas megye) Vagy van tb alapon is? Esetleg valakit tudtok is ajánlani?



2023. márc. 3. 22:09
 1/1 anonim ***** válasza:

Dietetikus = táplálkozási szakértő. Sok mindent csinál, megállapítja, hogy túlsúlyos/alultáplált-e valaki, feltérképezi az étkezési szokásait, élethelyzetét és összeállít egy ideális étrendet, hogy a kívánt célt (fogyás, hízás) elérje a páciens.


Sokmindentől függ, egy alkalom míg kikérdez, a másodikra összeállítja az étrendet, és utána is mehetsz hozzá ha elakadsz, kontrollra stb.


Mivel jobb mintha csak simán otthon diétáznál: az itt feltett kérdések és a körülöttem létező emberekkel folytatott beszélgetések alapján az átlagembernek halvány lila segédfogalma sincs alapvető dolgokról, egy dietetikus pedig ezt orvosi egyetemen tanulja. Megismeri az étkezési szokásaidat, orvosi eredményeidet, életmódodat és ki fog alakítani egy étrendet számodra, amivel tudsz fogyni, de megfelelő arányban juttatsz a szervezetedbe tápanyagokat, vitaminokat, nyomelemeket.


Van TB alapon is, de én a magyar egészségügyet ismerve javaslom inkább, hogy keress fel magánorvost, már csak azért is, mert valószínűleg több hónapos várólista van az államira. Olyat keress, aki specializálódott erre a területre (teherbeesés, gyermekvállalás, terhesség alatti étkezés).


Nem tudom mennyibe kerül, minden orvos más tarifával dolgozik, keress rá neten.

2023. márc. 4. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!