Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi a helyes táplálkozás a “jó...

Mi a helyes táplálkozás a “jó kondihoz” és fájdalom mentes életmódhoz, állandó éjszakás műszakban?

Figyelt kérdés
Hétvége szabad, péntek reggeltől vasárnap estig. Régen toltam a kockahas diétát bár akkor több műszakban dolgoztam, és három hetente tudtam rendesen csinálni, és volt is értelme, alakult a pocak, de ami nagyon fontos, hogy nem volt semmi myavajám, (has fájás, hasmenés, állandó székelés kényszer még ha szinte semmi nem is jött, hátsófájás értem ezt aranyérre, és hátsótályogra) jelenleg nem szükséges a kockahas, “edzeni” már nem “edzek”, viszont a zárójelben leírtak egy része váltják egymást, rosszabb időszakaimban pedig az összes gyötör. Rosszul étkezem ebben biztos, ha valaki egy körvonalas étrendet leírná, azt nagyon megköszönném (nem kell túl részletesen, csak mikor fehérje, szénhidrát stb.. érteni fogom).. tehát az állandó éjszakázással megfordul a reggeli-ebéd-vacsora is? És mi a helyzet a hétvégével amikor “normálisan” vagyok ébren?

2023. márc. 17. 08:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
2023. márc. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Elolvasom eskü!! Viszont most is éjszakás voltam tehát hulla vagyok.. illetve most elolvasom ha minden igaz csak leragad a szemem.. bár főcímekből ítélve ez nem válasz a kérdésemre valószínűleg, mivel (hogy is fogalmazzak?)… tudom normál életmód mellett (reggel ébredek-este alszom) mi az egészséges táplálkozás, de ha megfordul az életmód, hogy nappal alszom és éjjel vagyok ébren akkor mi a helyzet? (Kivétel hétvége)………. Ám kicsit csak beleolvastam de most nincs erre kapacitásom, és hasznos dolgok is lehetnek benne, ígérem ha aludtam egyet elolvasom, hasznosnak találom csak sajnos nem a konkrét kérdésemre
2023. márc. 17. 09:42
 3/5 A kérdező kommentje:
Mellesleg ha nagy ritkán szabadságon vagyok egy két hétre, azt a szüleimnél töltöm, semmi speciális étrend nincs ott, van köztük zsíros tocsogóstól a főzelékig minden, de olyankor nem dolgozom, rendesen alszom éjjel és nappal vagyok ébren, olyankor rendbe szokott jönni.. a baj, hogy amikor melózok általában nem tudom tartani a rendes ézkezést bár vannak időszakok amikor sikerül nagyjából, viszont mindig van valami gond.. konkrét kérdésem az lenne, hogy este egyek reggelit, reggel lefekvéskor vacsorát? (Fordított életmódot élek)
2023. márc. 17. 09:52
 4/5 A kérdező kommentje:
Csak nyilván “szokványos” nappal munkát végző ember valószínű, hogy szendviccsel vagy valami hasonló reggeli étellel indítja a napot, nem körmös csülkös pacalpörkölttel… ezt a végét egy hüje túlzott hasonlatnak szántam csak
2023. márc. 17. 09:55
 5/5 gungasam ***** válasza:
54%
Én sokat dolgoztam éjszaka és szerintem az elfogyasztott étel mennyisége és időzítése a döntő. Szokásos változatos vagyes táplálkozás mellett. Minél inkább a normál biológiai órát kell kiszolgálni. Vagyis éjszaka nem szabad enni csak minimálisat. (inkább inni).A nappali pihenés(alvás ) után kell a főétkezésnek megesnie. A hétközbeni hiányzó mennyiséget hétvégén lehet "behozni" , csak úgy mint alvás adóságot.
2023. ápr. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!