Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 161 kiló vagyok és 187 cm. 41...

161 kiló vagyok és 187 cm. 41 éves. Szerintetek havonta mennyit fogyjak? Hány kalóriát egyek?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 18. 16:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben elmennék elötte egy kivizsgálásra(gastro,edkorlinológus,dietetika,vérlabor,kardiológus), főleg ha eredményesen szeretnél fogyni. Sajnos ekkora elhízásnál nem megy egyszerűen a fogyás. 85 kiló vagyok 5 hónap alatt ment le rólam 15 kiló és képes vagyok 1 hónap alatt vissza hízni, mert ilyen a hormon működésem.

Nem tudod magadnak meghatározni az adatokat, mert a pszichés állapotod mindig közbe fog szólni. Ráadásul egy dietetikus olyan étrendet ad amiben ezt is bele kalkulálja.

2023. ápr. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod. Ekkora túlsúlynak milyen mellékhatásai lehetnek? Jelenleg havi 2-3 kilót fogyok. Ennyi elég?
2023. ápr. 18. 17:08
 3/7 anonim ***** válasza:

Akkor jó ütemben haladsz, ilyen súly mellett nem is szabad hirtelen fogyni. A testednek követnie kell a változást és alkalmazkodni.

Hát rengeteg negatív hatása van: cukorbetegség, magasvérnyomás, koleszterin, máj betegségek, bél betegségek és daganatok... sok van.

2023. ápr. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia.

Én rosszabb helyzetben voltam mint te, és évek alatt tudtam lefogyni normál súlyra.

Ha kalóriát szeretnél számolni, keress egy kalóriaigèny kalkulátort, az nagyjából, az adataid alapján meg fogja mondani, hogy mennyit kell enned heti fél kg fogyáshoz. Persze nyilván ez csak becslés. Szerintem 2500 kcal körüli számot fog kiadni, talán kicsit többet.

A helyedben gyorsabb fogyással nem próbálkoznék, jobb a bőrnek ha lassabban fogysz és fejben is több időd van megtanulni újra hogyan egyél a szükségleteidnek megfelelően. És nagyon nem mindegy, hogy hosszútávon fenntartható legyen a diétád. Ha koplalsz, az nem lesz az.

Én az elején személyes okok miatt úgy döntöttem, hogy a szénhidrát csökkentésre helyezem a hangsúlyt, amivel kalóriacsökkenés is járt, és ezáltal fogytam is.

Ha nem tudod azonnal betartani, akkor se add fel, csináld lassabban, fokozatosabban. Ahogy a mozgást is így ajánlott bevezetni, elkerülve a sérüléseket, túl intenzív fáradtságot, fàjdalmakat, és az ezek miatti esetleges feladást.

Legyél türelmes, következetes, kitartó , tűzz ki kisebb célokat is, hogy legyen hamar sikerélményed, ezzel fenntartva a motivációt.

Nehéz lesz, de nem lehetetlen, hajrá😊

2023. ápr. 21. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

4* ja és szerintem 90,-100kiló már abszolut jó lenne neked. Mármint hogy ennyi legyél. De ezt majd te fogod igazán érezni, hogy hàny kilóval érzed jól magad, hány kiló az amit meg is tudsz tartani.

Pl lehet hogy te kitűzöd hogy 90kg akarsz lenni, de nem tudod megtartani mert folyton éhes vagy. Akkor már jobb nem erőltetni és koplalni hanem megbékülni mondjuk 95 vagy 100 kilóval.

Nekem is kéne még fogyni pár kgt de már inkább nem erőltetem mert ezt amit elértem se olyan könnyű megtartani.

2023. ápr. 21. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm 5/5 anonim, nagyon hasznos tanács. Bölcs hozzáállás.
2023. ápr. 29. 19:54
 7/7 A kérdező kommentje:
Elkezdtük az orvosommal csökkenteni pszich gyógyszereimet. Felére. Két hete. Beindult a fogyás, naponta fél-egy kiló megy le. Mondjuk van is miből. 159.3 vagyok most.
2023. ápr. 29. 20:02

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!