Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Bizonyos (2-es típ.) cukorbete...

Bizonyos (2-es típ.) cukorbetegek miért fogják a betegségüket a hízásra ha elvileg pont fordítva működik?

Figyelt kérdés
[link] ezt olvastam és ez alapján mivel egy IR-es nem tudja rendesen megemészteni a szénhidrátot, részben pisivel távozik a glükóz. Ha meg tudnák rendesen emészteni, akkor lehetne belőle zsírszövet. De akkor egyes IR-esek/2-es típusú cukorbetegek miért olyan kövérek, és hogyan tartják a súlyukat? A zsír és fehérjebevitelük is van annyi?

2023. máj. 17. 13:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
61%
Mert tartós kalóriatöbbletben vannak, ezért túlsúlyosak. És az inzlinrezisztensek vagy cukorbeteg nem megemészteni nem tudják a szénhidrátot, hanem a felszívódás és a hasznosulás során a mellékvese nem képes megfelelő hormonválaszt biztosítani a kiválasztó szervrendszer számára a lebontáshoz.
2023. máj. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%
A biológiai működés bonyolult rendszer, sokszor nem tudni a valós okokat. Van még mit kutatni.
2023. máj. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
"a felszívódás és a hasznosulás során a mellékvese nem képes megfelelő hormonválaszt biztosítani a kiválasztó szervrendszer számára a lebontáshoz." és akkor mi lesz a glükózzal? Kering a vérben örökké? Amit linkeltem ott azt írja vizelettel távozik. De akkor ha így van akkor igazából még kövérebbek lennének inzulinrezisztencia nélkül, nem?
2023. máj. 17. 13:50
 4/13 anonim ***** válasza:
62%

Létezik örökletes és szerzett inzulinrezisztencia.

Akinek szerzett, először túlsúlyos volt vagy nem figyelt oda az egészséges étkezésre, életmódra, és ezért nem lett az.

Az örökletes inzulinrezisztencia pedig egy generációkon átívelő betegség, aminek gyerekként még nem biztos, hogy vannak szemmel látható tünetei. Ahogy érik az ember, egyszer csak azt veszi észre, hogy ugyanazt eszi, mint egész gyerekkorában, ami egyébként nem a töménytelen “gyorskaja, édesség, kóla” szentháromság volt, kevesebbet eszik az átlagnál, mégis hízik, fáradékony és fáj a feje magas glikémiás indexű szénhidrátok után, ennek az okát pedig később érti meg.

2023. máj. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
*ezért lett az!
2023. máj. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
értékelem hogy próbálsz válaszolni és nem foglak leszavazni, de ez nekem szerinted mennyire segít? Ez csak a szokásos belemagyarázás, az ember anyagcseréje változik élete során, ez nem új, hogy ugyanattól a mennyiségtől lehet fogyni és hízni is
2023. máj. 17. 18:25
 7/13 anonim ***** válasza:
A kérdés nagyon jó! Választ nem tudom, de ezen én is gondolkodtam. Rengeteg ismerősöm volt vékony majd IR-es lett, aztán meghízott.
2023. júl. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Számomra még mindig ez a kérdés, hogy a tyúk volt előbb vagy a tojás. Ha vékonyak voltak mitől lettek hirtelen IR-esek?
2023. júl. 30. 19:44
 9/13 A kérdező kommentje:
Jó lenne ha tudna valaki mutatni egy embert aki sportos, vékony volt, rendszeresen járt vérvételre majd egyszer csak a vércukor megindul felfelé a semmiből. Mert addig csak legenda.
2023. júl. 31. 08:14
 10/13 anonim ***** válasza:
Mert az elhízás egy hajlamosító tényező, ha tetszik, ha nem.
2023. júl. 31. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!