Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen gyógyszert/étrend...

Milyen gyógyszert/étrend kiegészítőt kellene választanom?

Figyelt kérdés

Tudnátok olyan étrend kiegészítő kapszulát vagy gyógyszert ajánlani ami segít a fogyásban? Súlyosan túlsúlyos vagyok.

165cm

114kg(étkezés után mértem majd újra megfogom reggel)

22éves.

Voltam már sovány és átlagos testalkatú hosszú ideig, szóval nem lehetetlen a fogyás!

Az edzést el kezdtem egy hete rendesen, eddig sosem szántam rá magam de megijedtem.. és muszáj le fogynom..próbálgatom a 12 órás étkezést is. (Állítólag jót tesz)

Írjatok itt vagy privátban..

Kérlek a gyűlölködő kommenteket meg a dagadtozást hagyjuk el... Én is tudom hogy kövér vagyok. Köszönöm a segítséget.



2023. máj. 29. 20:29
 1/8 A kérdező kommentje:
22Nő (ez kimaradt)
2023. máj. 29. 20:45
 2/8 anonim ***** válasza:
60%
Mennyi a napi kalóriabeviteled?
2023. máj. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
46%
Nekem a sok seta segített, legalább 1 ora naponta.
2023. máj. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%

Pénzed fog csak fogyni tőlük.


Diéta + mozgás, szóval egy értelmes kaloriadeficit. Ne siettesd, nem tegnapra kell lefogyni, adj neki időt!

2023. máj. 29. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hacsak nincs orvosi problémád, ami miatt híztál, semmi bogyó, tea nem fog segíteni fogyni. Ha esetleg nem voltál ezzel orvosnál, érdemes ott kezdened.

Egyébként kalória deficittel kezdj, számold ki, hogy mennyi kalória kell ahhoz, hogy tartsd ezt a súlyt, és egyél ennél kevesebbet párszáz kcal-val. Én 500-as deficittel kezdenék, hogy megnézd, hogy viseled, mennyire vagy éhes tőle... Stb. Ha ez megvan, könnyű, akkor növelheted kicsit. Illetve az éhségérzeten sokat segít, ha jó minőségű ételeket kezdesz fogyasztani. Magyarul elhagyod a mirelit, agyon cukrozott ételeket, és a gyors kaját. Minden étkezésedben szerepeljen mindhárom makró tápanyag, bőséggel legyen benne fehérje.

Mozgásnak ekkora súly mellett elég, ha minden nap elmész eleinte sétálni. Utána kereshetsz otthoni könnyű tornát, majd innen fokozatosan nehezítheted, ahogy visszanyered fogyással a mobilitásodat.

2023. máj. 30. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hajrá! S tartsad is az edzést vagy az adott mozgásformát.


Általában 1-2 hónap a döntő pillanat, hogy feladja-e az illető vagy része marad a tetteknek.


Igazából a legjobb az, ha akkor eszel, amikor jelez a gyomrod és akkor se dugig enni magunkat.

Csak annyit, hogy csendbe maradjon a gyomor.


Erre jó pl az utifűmaghéj. Egészséges, béltisztító és ahogy nedvességgel érintkezik a térfogata megnő.


Saját készítésű gyümölcs ivólébe szoktam elkeverni és lehúzni egy pohárral.


Idővel pedig, amint visszaszerzed alkatodat onnantól légy figyelmes és ápold testedet a továbbiakban is.


3-asnak igaza van, kezdetben az 1 óra aktív séta is sokat segít, még annak is, akin pár kiló felesleg van, mert nincs kellő mozgása meg naponta.


Nekem is ülő munkám van és kell mellette a mozgás. Felkelek és 5-10 percet óránként mozgok. Igaz, itthon a műhelyben görnyedek.

Este pedig tekerek egy kényelmes 1 órát bicóval. A fenekem is kikerekedett rendesen. (télen nyáron, nincs kifogás)


4-es és 5-ös tanácsait is fogadd meg, jókat írtak.

2023. máj. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az értelmes válaszokat. És köszi utolsó! Egy hete napi 20 perc szobabicikli és 15-20 perc súlyzós edzést csinálok.+ Láb edzés egy kevés. Kb 90-95 kiló a cél, lehetőleg nyár vége előtt le dobni ezt a "pár kilót". Utánna pedig 85 kiló a cél de arra már több időt szánnék és lassabban szeretném le adni a maradék súlyt. Ma el kezdtem a kalória számlálást is. Nehéz be tartani mert egyébként meg nem eszek sokat. Szerintetek így sikerülhet lefogyni? (Idővel majd növelem az edzés időt és az intenzitást is)
2023. máj. 30. 19:56
 8/8 anonim ***** válasza:

19-24kg szerintem 3 hónapra nagyon intenzív, inkább 10-15 közé lőném a célt ha nyár végen van valami fontos alkalom.


Megcsinálható (de inkább ne kínozd magad) a te célod is, csak brutális deficittel ami már nem az egészséges kategória


#4-es voltam

2023. máj. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!