Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egészséges életmód hogyan?

Egészséges életmód hogyan?

Figyelt kérdés

Már egy jóideje megromlott az egészségügyi állapotom (3-4 éve) ezért is akarok belevágni az életmódváltásba viszont nem úgy ahogy hirdetik sokan meg ahogy reklámozzák mint "trend" én inkább csak így felületesen nagyjábòl akarom megváltoztatni a dolgokat pl. Letenném a cigit, alkoholból visszavennék, kávé-energiábòl is, kevesebb szemetet ennék de annál több természetes vagy legalábbis kevésbé káros cuccot, elkezdenék mozogni, a a tudatmodosito szerekrol is leállnék stb.

Hogyan tudnám ezt kivitelezni hogy jobb állapotba legyek?


20/f kronikus betegsegekkel.



2023. jún. 1. 16:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

hát figyelj, pont úgy, ahogy leírtad...

Ha CSAK annyit teszel, hogy hagyod a cigit, piát, drogot, energiaitalt, és naponta sétálsz egy órát, az már ég és föld...

Ha ezt tudod rendesen tartani mondjuk már 3-4 hónapja, akkor ráérsz gondolkodni a következő lépésen: kajálás, esetleg komolyabb sport stb.

Ne akarj mindent egyszerre, mert az nem fog menni. Illetve, a függőség fokától függően lehet, hogy orvosi segítségre is szükséged lehet.

2023. jún. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Elnézést hogy kicsit érthetetlen lett de nemtudtam hogy nemlehet megváltoztatni a kérdést (ez az elso kerdesem gyakorin)


Valòjában tudom hogy mit hogyan kéne tennem csak a lustaság és leginkább a motiváció hiánya akadályoz hogy elkezdjem meg az a gondolat hogy hiába valtoztatnek a dolgokon nem lenne jobb semmi mivel szerintem genetikailag en eléggé selejt vagyok, sokat betegeskedtem kiskoromba is.



Arra lennék kíváncsi hogy mi ertelme lenne ennek az egesznek nekikezdeni? Es hogy lehetne hosszutavon ezt fentartani leginkább mentálisan?


Megköszönném ha irnatok akar sajat tapasztalatokat is hogy mi vezerelt titeket es hogy birtatok, milyen valtozast hozott stb..

2023. jún. 1. 17:04
 3/10 anonim ***** válasza:

Én elmúltam 40 éves, amikor rászántam magam az életmódváltásra :)

gondolhatod, az még nehezebb volt.

Gondolj arra, hogy most még fiatal vagy, és nem tettél maradandó károkat még a testedben. Ha megmaradsz ezen az úton, akkor olyan problémáid lesznek, amit soha nem tudsz már helyrehozni, hiába változtatsz később, és nagyon fogod bánni.

Gondolj arra, hogy nem akarod fájdalmak között, vagy súlyos egészségkárosodással, másoknak kiszolgáltatva tölteni az életed második felét.

Hogy nem akarod, hogy a hülye függőségek uralkodjanak feletted, meg a betegségek, meg a fájó testrészek. Hanem egy szabad életet akarsz élni, ahol nem a saját beteg tested láncol le. Hanem ha akarsz valamit, meg tudod tenni.

Gondolj arra, hogy ha azt a pénzt, ami ezekre a hülyeségekre elszórsz, csak egy évig félreteszed, mi minden sokkal hasznosabbra költhetnéd.

Ha egészségesebben élnél, több lenne az energiád, az erőd, tanulhatnál valami újat, lehetne jobb munkád, többet kereshetnél.

Megismerkedhetnél egy kedves, normális lánnyal, lehetne együtt egy szép életetek, amiben jó dolgokat tudtok együtt csinálni, lehetne egy szép családod, ha akarod.

MINDENNEK az egészség az alapja. Ezt hozd rendbe, és sokkal könnyebb lesz az életed.

2023. jún. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

#1 Azzal nemhiszem hogy problema lenne ha neki kezdenék egyből mert tudom hogy kepes vagyok ra sőt igy is akarom mar elterveztem h jovohet hetfotol megvaltoztatok mindent csak egy bökkenő van nemnagyon tudom ravenn magam hogy nekikezdjek főleg hogy tartani is tudjam..


Az életem elég rossz szakaszát élem de valahogy nem megy pedig tenyleg akarom hogy jobb legyen.

Meg akarok gyogyulni menni akarok dolgozni elköltözni uj eletet kezdeni de semmi nem motival erre nincs meg a hajtó erő már reges reg ota..

2023. jún. 1. 17:16
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha 20 évesen ennyire le vagy rongyolva, akkor neked nem “felületesen” meg “nagyjából” kell változtatnod, vagyis felejtsd el a maszatolást és csináld rendesen.

A narkót, a cigit és az alkoholt kapásból dobd el. Utóbbit is, mert csak gerjeszteni fogja az első kettőt. Kávéból szintén csak 2 csésze max, nem is lesz többre szükséged, ha dobod a többi mérget (energiaitalt is), mert a szervezeted idővel beáll egy frissebb állapotba. Igyál sok vizet.

Tanulj meg főzni. 3-4 alap fogás nem nagy ügy. Legyen egy jó, fehérje-dús, minőségi szénhidrátban gazdag étrended, egészséges zsírokkal, sok zöldséggel. Cukrok, nass, felesleges szénhidrátok, zsíros ételek kuka, vagy nagyon lehozni a minimumra.

Kezdésnek heti 3x45 perc teljes testes súlyzós edzés lehetőleg teremben. Egyrészt felgyorsítja a tisztulási folyamatokat, másrészt elvonja a figyelmed a narkótól, piától, cigitől. Heti 2x15-20 perc laza kocogás is bejátszhat. Nem árt, ha veszel egy jó kis multivitamin komplexet is, nagy dózisú b-vitaminnal. Gondolom a sok szar méreg fogyasztása után rád fog férni.

Írtam már, de újra: igyál sok vizet!!

Olvass utána is a dolgoknak. Hogyan élj egészségesen, szerek nélkül. Hogyan étkezz egészségesen. Hogyan edz megfelelően... és nem ártana, ha X időnként orvos is látna, meg lenne fél évente egy teljes vérképed is.

Egy teljes életmódváltás így néz ki. És ez baromira nem egy trend, hanem egy lehetőség egy normális és hosszan tartó életre.

Sok sikert!

2023. jún. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyben egy rémisztő nagy halmaz ez így. Részletekre kell bontani. Konkrétan írd le mik a maximális céljaid, és kezdd a legkönnyebbel. Egy hónapig csak azt az egy dolgot változtasd. Ettől sikerélményed lesz . A következő hónapban tegyél hozzá egy másikat.

Van amihez ne árt a segítség. Pl cigi letevése. Ne szégyelld, keress szakembert.

2023. jún. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Egy dolog ami esetleg tud hajtani az az hogyha belegondolok mi mindent tudnek csinalni az eletben ahelyett hogy tonkre vagom magam es beroskadva varom a halalt.


Egyszer volt egy ilyen korszakom 3 hònapig a 4 falkozt voltam sotetbe fogytam 35kilot voltam többször zart osztalyon is ongyilkos kiserletek miatt. De mindezekbol ki kecmeregtem sajat magamtol de még ez se tud motivalni hogy ide ne süllyedjek vissza.

2023. jún. 1. 17:24
 8/10 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy a lehetosegeim elegge korlatozottak anyagilag is meg mindenhogy hogy megvaltoztassam az eletem. De abba viszont ense tudok belenyugodni hogy nekem "ez jutott" persze mindezekre enis ratettem egy jó nagy lapáttal de a gyerekkorom alapbol is egyenlo volt a nullaval.
2023. jún. 1. 17:31
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Az első jól írja, ne egyszerre mindent akarj, mert az nem fog menni, utána jön a kudarc érzés és valsz. az egészet hagyod a francba.


Nekem kezdetben a futást javasoltak, 160 méter futás után lihegtem. Akkor elkezdtem minden másnap sétálni legalább 3 4 kmert. Utána kezdtem néha kocogni is. Egyre jobb lett a szívem. Aztán nem ittam cukros üdítőt utána nem ettem annyi péksütit stb, 2 hónap után már nem szenvedéssel indultam el sétálni, előtte kb az ajtón nem volt kedvem kilepni, de aztán akaraterővel haladt szépen. De ezt megelőzte kb 2 évnyi totál tunyaság

2023. jún. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Magamért nekem se ment soha a jó irányt tartani. Másokért csont nélkül. Ennyit jelent odatalálni egymáshoz.
2023. jún. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!