Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Aki próbálta már a cukormentes...

Aki próbálta már a cukormentes diétát, mennyire volt rosszul?

Figyelt kérdés

A vizsgák miatt töménytelen mennyiségű édességet ettem (szerencsére nem vagyok túlsúlyos, de egészségtelen volt napi 2-3 tábla csokoládét + péksüteményeket megzabálni). Nem akarom magamtól teljesen megvonni a cukrot, de megpróbálom minimalizálni.

Csak pár napja kezdtem el, de ma már hányingert érzek, és szinte beleszúr a fogamba, ha valamilyen édességre gondolok. Más is érezte magát ennyire rosszul? Ugyanakkor pozitívum, hogy annak ellenére, hogy azt vártam, hogy elgyengülök, sokkal több energiám lett.


2023. jún. 2. 18:26
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom más szénhidrátot azért eszel. Az biológiai szempontból ugyanolyan jó, sőt kevésbé okoz vércukoringadozást, mint az egyszerű cukor. Meg amúgy is, gondolom csak a hozzáadott cukrot kerülöd, és azt is csak nagyobb mennyiségben (mert egy pici pl. a mustárban, egyes felvágottakban is van). Ezért nem gyengültél el. A gyorsan felszívódó cukor ad egy kis löketet, amit most nélkülözöl, de utána, ahogy visszaesik a vércukorszinted, inkább negatív már a hatása.


Amit érzel, hogy belehasít a fogadba, inkább pszichés.

2023. jún. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nyilván, az agyam érezteti velem a fájdalmat az édes íz felidézésekor, hiszen épp most optimalizálja a vércukorszintet.


A hozzáadott cukrot vontam csak meg magamtól, ha teljesen megvontam volna a szénhidrátot, az egészségtelen lenne, mert fehérjebontásba kezdene a szervezetem.

A tapasztalatok érdekelnek, mennyire voltatok rosszul? Hogy és mennyi ideig bírtátok?

2023. jún. 2. 18:49
 3/3 anonim ***** válasza:
Háát,én pl a reggelemet dörmivel kezdem,és utánna semmi cukrot nem eszek.Nekem teljesen elegendő egy napra.Nem szabad mértéktelenül csokit zabálni mert sokféle betegséget kaphastz tőle ami nem feltétlenül cuki.Viszont hidd el a "a cukormentes diéta" sokkal többet ér bárminél.Én edzek,de amikor kezdtem cukrot zabáltam cukorral.Emiatt a diéta miatt fogytam le :)
2023. jún. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!