Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Meg lehet egyszerűen magyarázn...

Meg lehet egyszerűen magyarázni, miért megy fel az ember vércukra akkor is, ha nem szénhidrátot eszik?

Figyelt kérdés
Bonyolult magyarázatot nem fogom megérteni. :D

2023. jún. 5. 18:07
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
A vércukor( vérnyomás ) meghatározott értéken tartása értelmetlen, mindig változik nincs etalon . Megvan a szerepe az izmok pumpálásához és energianyeréshez , munkához meneküléshez stb mozgáshoz . A csökkentőszerek mérgek.
2023. jún. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szénhidrát a zöldségekben is van.
2023. jún. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Azért, mert nem csak a szénhidráttól nő meg a vérben a mennyisége. Ennek vannak biokémiai folyamatai, de ezt inkább neten olvasd el, mert ezt így nem lehet leírni.
2023. jún. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
#2 mi annak az értelmezésben reménytelen neked, hogy: "nem szénhidrátot eszik"?
2023. jún. 5. 18:51
 5/8 anonim ***** válasza:

Arra gondolsz, hogy

(A) annak se lesz 0 a vércukorszintje, aki kizárólag zsírt és fehérjét fogyaszt, és gyakorlatilag semennyi szénhidrátot,

vagy arra, hogy

(B) konkrétan ha eszel pl. egy tojást vagy főtt húst magában, szénhidrát tartalmú étel nélkül, akkor utána megemelkedik a vércukorszinted?


Az (A)-t el tudom magyarázni. A (B)-ről fogalmam sincs, ha ez volt a kérdés.

2023. jún. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
#5 Sajnos a tapasztalt jelenség a (B), arra lettem volna kíváncsi.
2023. jún. 6. 14:23
 7/8 anonim ***** válasza:

Arra csak annyit tudok mondani, hogy a szervezet képes emelni a vércukorszintet úgy, hogy a májban tárolt glikogénből gyárt glükózt magának. Egészséges emberben ez a mechanizmus biztosítja, hogy ha egy darabig nem eszik, akkor is stabil maradjon a vércukorszint, ne essen le.


De hogy miért pont akkor indulna ez be, amikor eszel, arra nincs ötletem. Szóval egyáltalán nem biztos, hogy ez van mögötte.

2023. jún. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy nem ez van mögötte, de negyven éven át hallottam ezt, hogy ha egy napig a labor előtt nem eszel semmit, akkor megfelelő lesz a vércukrod, ha amúgy meg magas. Szóval gyanús, hogy mindenkinek ez a receptje/tapasztalata.
2023. jún. 6. 18:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!