Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Naponta mennyi folyadékra van...

Naponta mennyi folyadékra van szüksége a szervezetnek? Lehet abból valamilyen probléma, ha nagyon keveset iszok?

Figyelt kérdés
Sajnos én nem iszok meg napi 1,5 liter vizet, amire azt mondják legalább ennyit meg kell inni. Lehet ebből valami baj?
2008. jan. 9. 20:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ismerősöm is keveset ivott,és kiszáradt.Besűrűsödött a vére.De a vérnyomásod is leeshet miatta.Kórházba került,és néhány napig infuzión tartották.Lédús gyümölcsök, levesek is folyadék bevitelnek számítanak,de tény,h nem csak 40 fok melegben kell sok folyadékot fogyasztani.Próbálj meg minél többet.olyan 2 óránként 2 deci az nem is olyan sok!
2008. jan. 10. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Igyál finom teákat. Ilyenkor télen kimondottan kellemes jó kis langyos vagy meleg tea.


A folyadék nem csak a vérnyomáshoz kell. A vesék sem tudnak rendesen működni ha nagyon kevés a folyadék-bevitel.

2008. jan. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
pl. vesekövet
2008. jan. 13. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
a bőröd is kiszáradhat és fejfájást okozhat
2008. jan. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A felnőtt, egészséges ember napi folyadékszükséglete 35 ml / kg / nap. Pl. 70 kg esetén 2450 ml. Ebbe nem tartozik bele a folyadékok szárazanyaga.
2008. jan. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én egy indiai mondást idéznék:Egy pohár víz egy cseppnyi élet.

Testünk 70-80 %-a vízből áll amit folyamatosan pótolni kell ,a vízzel átmossuk szervezetünket kimossuk a méreganyagokat segítjük sejtjeinket a normális működésben.Víz nélkül 3 nap alatt meghalnánk.

2008. jan. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
1,5 liter víz NAGYON kevés! Napi 2 liter/testsúlykilogramm vizet kell meginni! Ami pl egy 60 kilós embernél 3 liter! Ha nem iszol eleget, az rendkívül káros! Vesekövet okozhat, magas vérnyomást, rossz közérzetet, fejfájást stb.
2008. márc. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
én 50kiló vagyok és 7litert iszok naponta
2008. aug. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!