Miért érzem úgy miután alkoholt fogyasztok és utána elalszom mintha az összes fogam zsibbadna és ki akarna szakadni a helyéről?
Figyelt kérdés
Szóval mindegy mennyi alkoholt iszok, mennyire rúgok be, én akkor is megmosom a fogam, mert nagyon vigyázok rájuk, nincs egy rossz fogam sem, de többször is előfordult màr hogy alkohol után hogy ilyen fura érzés volt a fogaimban, mintha zsibbadnának, vagy mintha meglazult volna a fognak a gyökere. Múltkor megittam életem legtöbb alkoholját, fiatal nő vagyok kb 3 havonta egyszer fogyasztok alkoholt, de most jó volt egy kicsit kiengedni a gőzt a meló miatt. Rengeteg alkoholt ittam, azt is hozzá teszem hogy nem hánytam, szóval az biztosan nem árthatott a fogaimnak, viszont miután lefeküdtem aludni és fogat is mostam, arra ébredtem hogy annyira fájnak elől a fogaim, felül is és alul is… megint fogat mostam, de nem segített. Attól lett jobb, hogy ràgtam velük egy picit, ettem velük. Azt is hozzáteszem hogy a lábam is zsibbadt. Bár az könnyen lehet hogy elfeküdtem… szóval miért lehet ez? Ez nem normális igaz?2025. jan. 9. 21:29
1/6 anonim 



válasza:




válasza:Túl erős fogmosás miatt az inyed kidörzsölődött
2/6 A kérdező kommentje:
Dehogyis, nagyon óvatosan mosom
2025. jan. 9. 22:42
3/6 anonim 



válasza:




válasza:Halottál már a fogak dentin csatornájáról? Ez a az iny mellett húzódnak és összeköttetésben állnak a fogbélell. Az íny visszahúzódása okozza. Van rá fogkrém Elmexnek hívják talán segíthet.
4/6 A kérdező kommentje:
3-as érdekes mert aznap pont elmexet használtam mert vendégségben voltam, egy ilyen édes fogkrém volt, igazából nem szeretem az ilyeneket, de akkor nem kell attól aggódnom hogy az ital után kiesik a fogam? Amúgy igen az ínyem valóban mintha visszahúzodott volna
2025. jan. 11. 13:02
5/6 anonim 



válasza:




válasza:Ez fogérzékenység ezért irtam az elemxet de van senzodyne fogkrem is
6/6 A kérdező kommentje:
Frissítés: kiderült, hogy fogcsikorgatás volt a tettes, semmi foggyengeség
2025. jan. 13. 22:58
Kapcsolódó kérdések:
Miért van az, hogy ha rágót/mentolos cukorkát fogyasztok, utána nagyon kellemetlen, ha folyadékot iszom?
Akár rágózás után/közben, akár ha betegen elfogyasztok egy Negro-t vagy más mentolos cukorkát, ha utána vizet fogyasztok, mindig kellemetlen érzés van a számban, mintha a mentolos cucc még mindig a számban lenne, de a víz hatására felerősödött mentol-csípősséggel, ami...
Akik nagy csípőspaprika fogyasztók, hogy bírják utána a csípést másnap reggel?
Van valami trükkje, hogy ők nem érzik?
Mindig rosszul érzem magam mikor italt fogyasztom. Lehet az tömény, nem több mint 0,5dl; vagy 1-2 üveg sör; vagy 0,5 liter bor (sosem kavaróm össze)....
Ez a korral jön? Megjegyzem 56 éves vagyok.
Ha fölbontok egy üveg vörösbort, fogyasztom belőle és utána nem a hűtőbe teszem, hanem mondjuk 20+ C-on tárolom egy ideig, attól elromlik/baja lesz?
És ha nem nyomom be rá teljesen a dugót hűtőben/hűtőn kívül?
Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!




