Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A katonaságnál az állandoan...

A katonaságnál az állandoan egyező időpontban való étkezőstől fejlődnek az emberek átlagosan az egy év alatt 10 kilót? Ha szigoruan betartanám az étkezést hiznék? Tudtomal a katonaság nem a minőségi és nagy mennyiségü kajákról volt hires .

Figyelt kérdés
Eddig minden ismerősom aki volt katona legalább 10-15 k ilot hizott .
2009. jan. 13. 22:17
 1/4 anonim ***** válasza:

ebben azért elég rendesen benne van az izom is, mert ott fejlődik az is a gyakori mozgás következtében.

lehet abban valami, hogy a szervezetnek tetszik, ha mindig ugyanabban az időpontban van az evés, mert akkor van ideje felkészülni a táplálék fogadására..de sokkal valószínűbb az, hogy annak örül, hogy egy étkezés sem marad ki soha. (jobban belegondolva ugyanis a mindennapi életben azért olykor-olykor kimarad egy étkezés, mert nincs időnk rá, rohanunk, stb.)

2009. jan. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A katonaságnál nem az izom fejlődött (amíg volt sorkatonaság), hanem a zsír. Egyébként a kevés mozgástól és a rossz minőségű kajától. A kenyér, a zsír, a tészta, a szalonna az olcsó, a katonaságánl azt nyomták, és ezt a katonák a kantinban nem zöldségekkel meg gyümölcsökkel, hanem további szénhidrátokkal és cukrokkal egészítették ki. A rendszeres kaja persze természetesen jó. Egyébként miért szeretnél hízni? Biztos, hogy jó lenne?
2009. jan. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
17/F éves vagyok 178 magas és 62 kiló ..szerintem igy egyértelmü lenne egy 6-7 kiló izom fejlődés .
2009. jan. 14. 21:53
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is pont ilyen magas és ilyen súlyú vagyok, csak kicsit már idősebb... Szerintem nálam így jó, ahogy van. Lehet, hogy nálad is, mert ha vékonyak a csontjaid, akkor nem feltétlenül kell többnek lenned. A kis mértékű soványság egyébként inkább egészséges. Gondolj pl. arra, hogy 40-50 körül a legtöbb embernek már fáj a térde, vagy egyéb izületei, de ez a kis súlyúakat sokkal kevésbé fenyegeti. És a szív is könnyebben dolgozik kisebb súly mellett. Persze mozogni, sportolni fontos, és ha ettől gyarapszik a súlyod (mesterséges szerek nélkül), az csak jó. Minden esetre magát a súlygyarapodást én talán nem nagyon forszíroznám.
2009. jan. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!