Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Környezetem szerint úgy...

Környezetem szerint úgy vagyok jó, ahogy vagyok, így is csinosan nézek ki, engem viszont zavar a combomon lévő súlyfelesleg. Lehet, hogy anorexiás vagyok? !

Figyelt kérdés

Hogyan tudnék megszabadulni tőle? Nagyon vastagnak érzem a combjaimat, bárkit megkérdezek eddig azt mondták, hogy szép alakom van.

Lehet, hogy anorexiás vagyok?


2009. jan. 14. 12:20
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Ez inkább testképzavarnak hangzik, de fontos lenne tudni azt is, hogy hány éves, milyen magas, milyen súlyú vagy és pontosan hogyan fogyókúrázol.
2009. jan. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem szoktam mérni magamat, mert leginkább a kinézetemmel törődöm. Tehát, mondjuk van olyan barátnőm aki 60 kg, de 40-nek látszik, ezért sem foglalkozom vele.


Megpróbálom hanyagolni a zsírosabb ételeket, van olyan nap, hogy nem eszem, a suliban pedig be volt fizetve az ebédem, de volt olyan hónap hogy két-három nap mentem be az ebédlőbe enni.Más hónapok óta nem eszek csokit, édességet, amikor kívánom inkább gyümölcsöt eszek..

2009. jan. 14. 12:42
 3/10 anonim ***** válasza:
71%

Ezt orvossal tudod megbeszélni.

Mivel (gondolom) még nem csinálsz olyan 'diétát', mint az anorexiások - valószínűleg még nem vagy az. Esetleg elindultál arrafelé... jobb lenne, ha még azelőtt beszélnél szakemberrel, mielőtt komoly lenne a dolog.

2009. jan. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%
anorexiás nem vagy, mert akkor nonstop a mérlegen állnál, és tényleg semmit se ennél, én legalábbis így voltam vele, anno...inkább többet mozogj, és változatosan egyél, hidd el, nem jó anorexiásnak/bulímiásnak lenni!
2009. jan. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
71%

Ha mar a kg-dat sem mered leirni es a magassagodat sem, pedig gondolom mindkettot tudod, valamint a suliban az ebedet sem eszed meg, valamint van olyan nap amikor egyaltalan nem eszel, akkor mar szinte anorexias vagy.

Miert nem mered leirni hogy milyen magas es hany kg vagy? Ezt minden ember tudja magarol, foleg aki annyira foglalkozik a kg-val mint te!

Szerintem mar majdnem anorexias lehetsz azok utan amit irsz.

2009. jan. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A súlyomat tényleg nem tudom, a magasságom 165 cm, de ezzel nem sokra mentek. Mérlegre nem állok, ezt már rég eldöntöttem.
2009. jan. 14. 12:58
 7/10 anonim ***** válasza:
37%
Te bizony már anorexiás vagy. Segitségre van szükséged. De ezt te is tudod, különben nem irtál volna ki egy ilyen kérdést.
2009. jan. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
55%
Nem vagy anorexiás!De a bisztonság kedvéért emehetnél egy orvoshoz. Azzal az egészségedet teszed tönkre hogy ha nem eszel rendszeresen. Inkább válasz valamilyan diétát . Például a 90napos diátát az nagyon jó. És nem ártana h mozognál is. Naponta 5ször étkezzél. És ne hagyd ki az ebédet.
2009. jan. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
51%
Nem vagy anorexiás. Táplálkozz egészségesen (sokszor keveset), és mozogj sokat! Ennyi, nem kell túlmagyarázni.
2009. jan. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
76%

Elsőnek csak egy kis megjegyzés és bocs az off-ért

Az anorexia, bulémia, ortorexia mind mind testképzavar.


Neked kérdező nem nem vagy anorexiás. Csak éppen olyan testrészeddel vagy elégedetlen amit fogyasztani nehéz. Lényeg amit szakemberként tanácsolok mozogj rendszeresen olyan mozgást keress amivel combra dolgozhatsz pl futás, kerékpár stb.. Egyél egészségesen és rendszeresen ne hagyj ki egyetlen étkezést sem. Attól,hogy a mérleg nem a barátod még nem vagy beteg.

Dietetikus

2009. jan. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!