Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért mondják hogy ha egyszerr...

Miért mondják hogy ha egyszerre megeszek egy csomó banánt abba bele is lehet halni?

Figyelt kérdés
2008. jan. 17. 18:33
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Mert ijesztgetni szeretnének vele. Ennyi erővel azt is mondhatnák, ha rengeteg vizet iszol, abba belehalsz.
2008. jan. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A banán sok káliumot tartalmaz. A káliumtúladagolás meg szívmegálláshoz vezethet (ha jól tudom). Mondjuk szerintem kiló-számra kellene enni banánt ahhoz, hogy baja legyen az embernek, de ez csak az én véleményem :)
2008. jan. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az előttem szólóhoz kapcsolódva. Pici gyermekeknek csak 1 banánt szabad enni naponta, pont emiatt a kálium-dolog miatt. Szerintem akkor egy felnőttnek sem szabad olyan sokat enni belőle. Bár ez szerintem nem úgy működik, hogy megeszel 5 kg banánt és 5 perc múlva holtan esel össze, hanem ha hosszabb ideig nagyobb mennyiséget eszel belőle, akkor lehet baj.
2008. jan. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A banánban sok a kálium, ezért célszerű korlátozni, ahogy mindent is. Nem eszünk meg 3 kg zsírt, mert szeretjük, mert behalna a májunk, besárgulnánk, de cukrot sem zabálunk 40-50 dkg egyszerre, mert hosszútávon hasnyálmirigy problémát okoz.


Sőt vizet sem iszunk túl sokat, mert bele is halnánk, ugyanis létezik vízmérgezés, mikor annyira kimossuk a szervezetből az ásványisókat, hogy elektrolitzavarunk lesz, s az életveszélyes állapotot idézhet elő.

2008. febr. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha ez igaz, akkor megyek és veszek 5 tonna banánt.
2010. dec. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!