Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Cukorbeteg ehet cukros ételeke...

Cukorbeteg ehet cukros ételeket, ha beszámítja a szénhidrátot, vagy több inzulint ad be?

Figyelt kérdés
Ha megvan adva, hogy naponta 250 g szénhidrátot fogyaszthat 6 fele elosztva, akkor lehetséges, hogy pl. tízóraira néha napján túró rudit egyen? Vagy ha családi vacsorára megyünk, ahol nagyon sok és jó étel van, de szénhidrát dúsak, akkor előtte több egység inzulint ad be, így nem fog evés után megemelkedni a vércukor? Ezeket lehet alkalmazni?
2010. dec. 16. 21:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha meg akarod tartani a betegségedet, és örökké ügyfele akarsz maradni a gyógyszeriparnak, akkor egyél jó sok cukros ételt. Ha nem , akkor viszont olvasd el a Cukorblues c. könyvet azt hiszem William Daffy-tól, bocs, ha nem jól irtam a nevét, és ha tudsz változtatni az étkezési szokásaidon, akkor meg is gyógyulsz.!!!!!!
2010. dec. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, utána fogok nézni.

Tisztában vagyok vele, hogy az égvilágon semmi nem indokolja a cukorfogyasztást, mégis néha jól esik az édesség. Én mostanában fruktózt vagy nyírfa cukrot használok. Például a Karácsonyt sem tudnám elképzelni édesség nélkül.

2010. dec. 19. 01:04
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

2es Diabetesem van, és 160 g szénhidrátot ehetek naponta. A dokim azt mondta, bármit ehetek (értsd glükózt is), csak ne lépjem túl a 160-at. Amúgy meg szerintem a túrórudiban nincs olyan sok szh, mint a csokikban (a diabetikusoknak akkor is szörnyű az íze ...pfff.)

A túllépést viszont semmiképp nem ajánlom, sem a több inzulin beadását. Jól van az meghatározva és beállítva, ne piszkáld. Nem vicces dolog a hiperglikémiás kóma...

Na puszi

23 N

2010. dec. 20. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!