Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha otthon főzök gyümölcsteát,...

Ha otthon főzök gyümölcsteát, de édesítővel és citrompótlóval ízesítem, akkor is elég káros? Van olyan káros, mint a készen kapható üdítők?

Figyelt kérdés
Sajnos a csapvizünk sem olyan tökéletesen tiszta.
2009. jan. 29. 13:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia.


A kérdésed nem egészen értem.A teák mióta károsak?Persze nem tiszta gyógyteák,mert a gyógyteák a gyógyszerek "alapkövei",de sztem nem károsabb egy gyümitea ízesítve,főleg,ha a citrompótló helyett frissen facsart citromlevet raksz bele,de már csak akkor,mikor langyos,és akkor egyben c-vitamin kúrát is tartasz,valamint az édesítő helyett mondjuk barna cukrot,mint egy ásványvíz.

Nyugodtan igyad,de inkább műpótlók helyett eredeti dolgokkal.

2009. jan. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Leginkább arra gondoltam,hogy az édesítő,meg a citrompótló miatt káros-e!?Mert persze tudom azt,hogy a tea önmagában egészséges.Sajnos nem mindig tudok bele igazi citromot tenni.Az édesítőt,pedig a diéta miatt használom.

Amúgy köszi a választ,egyetértek. :-)

2009. jan. 29. 13:24
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
A Stevia és a Xylitol nem károsak az egészségre és azokat is lehet édesítésre használni, bár jóval drágábbak, mint a többi édesítőszer, egyébként reform-vagy gyógynövényboltokban lehet kapni. Citromra nincsen ötletem. A gyümölcs és a csipebogyó hibiszkusszal teákat ízesítés nélkül iszom, nekem úgy is finom. A csapvíz nálunk is elég fura, én ezért iszok pí vizet, nem meggyőződésből, még a teát is abból főzöm. Olcsóbb (47 Ft/l), mint a jobbacska ásványvizek, de nem gyűlik a flakon, mert a saját edényemet megtöltik.
2009. jan. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!