Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lehet kezelt pajzsmirigy...

Lehet kezelt pajzsmirigy alulműködésnél JODID 100-at szedni? Segít fogyni? 150es euthyroxot szedek.

Figyelt kérdés
2009. febr. 1. 00:13
 1/8 anonim ***** válasza:

NEM!!!


Konzultálj endokrinológussal, hátha tud segíteni. Azt is megmondja, a Te esetedben mi a lehetőség. Ha ekkora dózis Euthyrox mellé még jódod kezdesz szedni, túlpörgetheted magad.

2009. febr. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ekkora dózissal olyan 3.5 a TSH-m,de semmi diéta és mozgás nem segít fogyni,a dokim meg nem hiszi el,hogy tényleg próbálkozom.Nem esek szénhidrátot,nem iszok szénsavast,cukrosat,meg semmi ilyesmit és mozgok napi 1,5órátés semmi.Ezt csinálom már 3,5hónapja és elég fárasztó...:(
2009. febr. 1. 11:07
 3/8 anonim ***** válasza:

Azt elhiszem... :(

Nehéz ügy, de akkor se tolj ki a maradék működő pajzsmirigyszöveteddel.

Ha túlságosan megpörgeted magad, könnyen átbillenhetsz hyperbe, és az semmivel nem jobb, hidd el.

Nem tudok okos diétát vagy módszert mondani, mert a hyposoknál teljesen másként működik a dolog, mint másnál. A mozgás az nagyon jó, ússzál, tornázz. Egyél sok rostot, igyál sok folyadékot. Nagyon lassan egyél, akkor kevesebbel jóllaksz.

2009. febr. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Még valami: a 3.5 a normál felső határa majdnem. Talán rá lehet venni a dokit, hogy icipicit emeljen az adagodon, de magadtól semmiképp! (pl. kétnaponta plusz 0,25mg)

Egyébként a három-négy hónap még nem a világ, ez elég lassan változik.

2009. febr. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
ezek az endokrinológusok már csak ilyenek , az én dokim se hiszi el ,hogy próbálkozom, sőt azt sem hitte el ,hogy a plusz 15 kilo nem a csokizabálás következménye, hanem szerintem a pajzsmirigyé. A fogyásról annyit,hogy én kb 1 éve szedem a gyógyszert alulműködésre és most kezdett el STAGNÁLNI a súlyom , tehát most van már az ,hogy ha odafigyelek mit eszem ,de nem fogyózom akkor legalább nem hízok. Hogy a fogyókúra milyen lenne nem tudom. De tuti brutális.
2009. febr. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ti szedhettek vízhajtót?

mert a legutolsó doki azt mondta hogy ne,de ma már muszáj voltam bevenni,mert fulladtam és 6kg ment le a víz miatt 3-4óra alatt.Ez se normális...

2009. febr. 1. 16:54
 7/8 anonim válasza:
Én természetgyógyásznál voltam és kaptam ásványi anyag tartalmú cseppeket. És mondta, hogy minden nap reggel igyam meg 1 citrom kivacsart levét mivel az segíti a pajzsmirigy működését.
2009. febr. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mindenkinek ajánlom a www.konzilium.hu oldalt. Hasznos információk vannak és egy endokrinológus szakembernek emailt is lehet írni, nekem már aznap válaszolt is! Nem szabad kísérletezni!!! Többet árthatsz magadnak!
2009. febr. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!