Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Létezik olyan- a bulémiához...

Létezik olyan- a bulémiához vagy anorexiához hasonló- étkezési zavar amelyben szenvedők kényszeresen igyekeznek csak egészséges ételeket enni, olyan megszállottan hogy az már beteges? Mi a neve a betegségnek, káros annyira mint a másik kettő?

Figyelt kérdés
2011. jan. 18. 20:34
 1/6 anonim ***** válasza:
orthorexia
2011. jan. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%

Igen van ilyen. A fiamnak is ez a gondja, bár ő nem éli meg gondnak. Neki ez a természetes. Ezzel foglalkozni kell, mert nem túl hasznos hosszútávon.

Káros! Javaslom, hogy fordulj szakemberhez. Az NLP (www.tenuitas-studio.hu) nagyon hasznos megoldás lehet erre. Személyiségfejlesztő technikákkal lehet orvosolni az ilyen zavaroka

2011. jan. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
85%

én is ilyen vagyok és nem érzem gondnak vagy betegesnek

egyszerűen figyelek rá és kész és nem veszem meg amiről úgy gondolom h nem jó de ennyi ez nem beteges

2011. jan. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
orthorexia nervosa
2012. okt. 30. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
82%

Igen, ez az úgynevezett orthorexia nervosa. Állítólag nekem is ilyen evészavarom van.

Hogy őszinte legyek, szerintem az a beteges, hogy az orvosok mindenáron mindenkit be akarnak skatulyázni valamilyen kategóriába. Nekik már az sem jó, ha tudatosan táplálkozom, "hogy merészelem megvonni magamtól a csokit, cukrot, krumplit, tésztát, húst, szemétkaját, tehéntejet?!" Könyörgöm... ezek mióta esszenciális táplálékok? Tényeg baj az, ha a fehéjebevitelem magvakból fedezem hús és tehéntej helyett? Hova halad ez a világ...

2014. ápr. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyáltalán nem baj, ha ezzel nem vonsz meg a szervezetedtől semmilyen tápanyagot, amire amúgy szüksége lenne. Gondolom ebben is vannak fokozatok, aztán a súlyosabb formákban már szinte semmit nem hajlandó enni az illető.
2015. ápr. 25. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!