Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szénhidrát hizlal?

Szénhidrát hizlal?

Figyelt kérdés
2011. jan. 22. 19:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Hizlalhat is, meg nem is. Olyan, mintha azt kérdeznéd, hogy a levegőtől lehetsz-e influenzás... Az influenza a levegőben terjed, de nem maga a levegő a gond. Nem a szénhidrát hizlal konkrétan, hanem a többletkalória bevitel.
2011. jan. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Úgy gondolom, igen. Jobban hízlal, mint a hús vagy a zsír. Amikor egészségügyi okokból ki kellett iktatnom a cukrot + kenyeret, akaratlanul, sportolás nélkül is rengeteget fogytam.
2011. jan. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

20.33 nem azért fogytál, mert elhagytad a cukrot és a kenyeret, hanem azért, mert azokat nem is pótoltad mással. Ha helyette megettél volna ugyanannyi kalóriát tésztából, akkor nem fogytál volna semmit. A szénhidrátokkal az a fő gond, ha gyors felszívódásúakat eszünk, mint a cukor, és a lisztes dolgok. Ezekből gyorsan és sok kalóriát lehet bevinni, ráadsául megemelik az inzulinszintet, amitől 1 órával később már megint éhes az ember. Nem telítenek el úgy, mint ugyanannyi kalóriányi fehérje.

Szóval mondjuk úgy, hogy egyszerű szénhidrátokból könnyebb gyorsan, sok kalóriát bevinni. De ettől még mindig nem a szénhidrátok hizlalnak. Ha 400kcal húst helyettesítesz holnaptól 10dkg cukorral az étrendedben, de minden marad a régiben, akkor nem fogsz hízni.

2011. jan. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Nem telítenek el úgy, mint ugyanannyi kalóriányi fehérje."


Érdekes, én pont, hogy nagyon szenvedtem a diéta alatt, úgy éreztem, hússal + zöldséggel nem lakok jól. De lehet, nem is ettem sok kalóriát, mert nem vagyok egy húsos, és hiába voltam éhes, egy kid mennyiségnél több hús (főleg natúran,fűszer, szaft, szósz stb. nélkül) nem ment le.

2011. jan. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
21.30 hát igen, ha nem szereted, úgy nehéz :D Én megeszek napi 4 kiló gyümölcsöt és 1 kg zöldséget egy kiló hússal... Nem igazán érzem azt, hogy üres lenne a pocim :D
2011. jan. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
58%
21:35, ez komoly? mennyit hízol átlagban... hetente?
2011. jan. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
16.55 semennyit. Nincs rajtam egy deka felesleg sem. Izom annál inkább. És mivel az izomzat égeti a kalóriákat, mint az őrült, így nem hízok. Persze semmilyen finomított szénhidrátot nem eszek. A 4kg alma nap 1500 kalória, a zöldség 2-300. Erre még eszem 1200 kcal húst, ez összesen 3000kcal / nap. A 90kilómhoz ez pont ideális.
2011. jan. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!