Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A zöld tea nem "mossa ki" a...

A zöld tea nem "mossa ki" a vitaminokat a szervezetből?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy zöld tea fogyasztása mellett (napi kb. 1-max.2 liter), a vízhajtó hatása miatt, a vitaminok és az ásványi anyagok fel tudnak szívódni, tudnak hasznosulni? Gondolok itt az ételekből és táplálékkiegészítő tablettákból bevitt vitaminra/ásv.anyagra.
2009. febr. 4. 15:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem, nem mossa ki. Ha így lenne, nem ajánlaná senki a napi 2 liter folyadékfogyasztást. A zöld tea attól, hogy zöld és tea, nem árt a vitaminoknak, sem a zsírban, sem a vízben oldódóaknak, ebben biztos lehetsz. Ásványi anyagoknak, mikroelemeknek szintén nem, viszont van benne is egy rakás hasznos anyag, amely a szabadgyökök közömbösítésében is segíti a testet.

Igyál, amennyi jól esik!

2009. febr. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszodat! Továbbra is lelkesen (és most már nyugodtabban) iszom a zöld teát. :)
2009. febr. 4. 16:00
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem, napi 3 esetleg 4dl-nél többet nem érdemes fogyasztani.Én is iszom.A zöld teában ugyanúgy benne van a tein mint a fekete teában, ez élénkit.Tágítja az ereket, ezért is hasznos.Lehet, hogy fogyókúránál javasolják,de én nem tartom egészségesnek, olyan sokat inni belőle.Valóban hajtja a vizet, a vesét megdolgoztatja.Értek hozzá, és tapasztalatom is van.
2009. febr. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!