Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogy induljak le az egészséges...

Hogy induljak le az egészséges életmód felé, elsősorban étkezés terén?

Figyelt kérdés

31 éves férfi vagyok.


Az a problémám, hogy elegem van:D legfőképpen saját magamból. Egy csomó infó rázúdul az emberre, de nem győzöm feldolgozni. Ne egyek kenyeret, ne egyek sok tojás, ne igyak tejet, ne egyek sült krumplit...áááááá. Szeretnék odafigyelni arra, hogy mit eszek, de több gondom is van vele. Pl.: Hogy hagyjam el a kenyeret, mit egyek helyette, vacsira, reggelire.

Sajnos elég elfoglalt vagyok, de ez amúgy nem terhel szeretek dolgozni, jönni menni, de valahogy a főzésre sajnálom az időt, meg hát nem is tudok, pláne nem egészségesen. Mivel nincs gyakorlatom a főzésbe ezért az egyszerű ételt sem tudom elkészíteni, bár nem riadok vissza tőle, hogy nekikezdjek:D. De hol kezdjem? Vegyek egy könyvet? De milyet? Ha nézem a kirakatokban a szakácskönyveket úgy érzem, hogy vagy a klasszikus étrendről vannak, vagy valamelyik étkezési kultúra irányában mennek el de azt megy nagyon szélsőségesen.


Lényegében el vagyok veszve ebben a témában:D


HELP!!!


2011. jan. 31. 02:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia, először is keres egy egészséges életmódot folytató asszonyt :D

Nem kell elhagyni a kenyeret csak fehér helyett inkább teljes kiőrlésű kenyeret válasz. Cukor helyett természetes édesítőszert (Stevia, Xilit), sertés húst kerüld inkább csirke és hal, sült krumplit is lehet csak ne olajba süsd, de ma már lehet kapni olyan könyvet amibe vannak egészséges receptek.

2011. jan. 31. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

szia,


nekem saját tapasztalatom, hogy egészségesen úgy is lehet étkezni, ha eszel mindent, amit megkívánsz csak éppen mértékkel :-)

Az előttem szólóhoz csatlakozom, egyél rozskenyeret fehér helyett, ne igyál cukros üdítőket hanem ásvány vizet, egyél sok zöldséget (pl. egy saláta vacsira, vagy főzelék ebédre), nasi helyett valami gyümölcsöt, cukor helyett édesítőszert, kevesebb sót fogyassz, este már csak keveset egyél (pl. egy joghurt valami gyümölccsel vagy müzlivel) stb.

Az, hogy elsőre nem hiper-szuper-csudi egészséges ételkölteményt főzöl, az egyáltalán nem baj, sajátítsd el az alapokat és aztán megy majd magától. A netes videomegosztó oldalakon rengeteg olyan video van fenn, ahol lépésről- lépésre végigkövetheted az étel elkészítését és így egész gyorsan rutinra tehetsz szert.

2011. jan. 31. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Érzésem szerint, nekem inkább az jön le, hogy végül is kell egy erős elhatározás, és utána már az ember megtalálja a megfelelő ételeket.

AZ említett édesítőkről én még nem is hallottam, mondjuk egyébként sem lapátolom két pofára cukrot, de persze azért van amibe rakok. Annyiban szerencsés vagyok, hogy nagyon szeretem a csirkét, főként azt is szoktam enni. Azt hiszem a következőt fogom tenni.

- Több zöldség, gyümölcs

- Vacsira egyáltalán nem lesz kenyér

- Reggelire teljes kitörlésű

- AZ ebédem problémás, mert melóba szoktam, azt még meglátom, bár nem főznek annyira rosszul, és így legalább nem eszem sokat:D

- Bevezetem valamelyik említett édesítőt.


Ez a müzli dolog problémás még nálam kicsit, nagyon szeretem őket, de nem nagyon találok olyat amibe ne raknának mogyorót (összetételnél elolvasva), azt meg nem nagyon bírom, ha huzamosabb ideig ilyesmit eszem olyan lesz a fejem mint kamaszkoromba:D

2011. febr. 1. 09:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!