Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan tudnám a gyermekem...

Hogyan tudnám a gyermekem étvágyát jobbátenni? 2 éves kislányomnak nagyon rossz az étvágya, keveset eszik és ettől nagyon rossz a kedve, nyűgös, levert, kötekedős.

Figyelt kérdés
A védőnő szerint ne erőltesem majd eszik ha akar, igen ám de decemberben annyira legyengült az immunrendszere, hogy kh-ba is kerültünk torokfájásból- tüdőgyulladás.
2011. febr. 1. 16:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Beress cseppet mar 2 eves kortol kaphat, tehat ezt kell Neki adni.
2011. febr. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Amikor a kisfiam 2 éves volt, annyira nem akart enni, hogy volt olyan nap, amikor két bögre kakaónál többet nem lehetett belékönyörögni, pedig én "ősanyaként" sosem vettem bolti bébiételt, mindent magam főztem frissen, háziasan, finoman, akkoriban mégsem kellett neki. Már sírtam. A gyerek csontsovány volt, ennek ellenére a doktor nénink megnyugtatott, hogy ez ebben a korban gyakran előfordul (nőnek a fogacskák, ami már kibújt, annak is a helyére kell illeszkednie, stb.), várjak türelemmel. Neki lett igaza, néhány idegtépő koplalós hét után a gyerkőc még a vasszöget is kirágta a falból.

Azóta kisgyerekekkel kezdtem foglalkozni és már csak mosolygok, amikor egyik-másik hétszámra csak túrkálja az ételt, mert idővel - ha nem erőlteted és ezzel nem alakítasz ki a pöttömben egy nagyon erős ellenállást - mindegyiknek visszatér az étvágya. Szóval, csak nyugalom, minden rendben lesz!

2011. febr. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Tesom gyereke a fogzás miatt néha napokig nem akar enni,a kakot viszont szivesen megissza,tesom bele szokott csempészni tápszert(nem tom melyik)és attol azért tartalmasabb és van is benne valami.
2011. febr. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszaitokat, a béres csepp valóban jó lenne mert mikor megpróbáltam jól evett,de mindig fájlalta a hasát és hányingere volt, ezért azt abbahagytam. Meg próbálok nyugodt maradni, és nem erőltetni az ételt, csak az a baj, hogy annyira nyűgös és levert üres pocival, hogy mindig attól félek megint lebetegszik.
2011. febr. 1. 18:08
 5/5 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

Én irtam h tesom kakoba tesz tápszert,nem ezt de valami ilyesmit,a lényeg h tartalmas és immunerösittő.

A probiotikumot én használom néha,és emlékesztem h van kicsiknek is,az nagyon jo immnerösitő és a pocinak is.

2011. febr. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!