Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A minden nap nagy mennyiségben...

A minden nap nagy mennyiségben fogyasztott koffein (3-400mg) túlpörgetheti annyira az anyagcserét, h az egyén, nem képes "tömeget növelni"?

Figyelt kérdés
Elnézést a túlbonyolított kérdésért, de nem akartam semmit kihagyni. Problémám h mindig is vékony voltam (szüleim is), és nem vagyok képes meghízni, nagyon magas kalóriájú étrend mellett sem. Okozhatja ezt a (genetika mellett) a magas koffeinfogyasztásom?
2011. febr. 12. 13:30
 1/2 anonim ***** válasza:
Persze hogy okozhatja, mivel a koffein ahogy írtad felpörgeti az anyagcserét (is). Gondolom tanulás miatt fogyasztasz ennyi koffeint, vagy tévedek? Kb.A 300 mg lenne a maximális napi dózis egyébként.
2011. febr. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Igen, suliban a tanuláshoz és a napközbeni koncentrációhoz használtam, jelenleg a jobb munkavégzéshez... Most próbálok leszokni. Átálltam a guarana + zöldtea kombinációra, ami már csak napi 140mg koffeint jelent... De szeretném elérni a 0-át...
2011. febr. 12. 19:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!