Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan fogyjak le? 158 cm...

Hogyan fogyjak le? 158 cm vagyok és 46 kilo ez sok? Vagy anorexia?

Figyelt kérdés
éhes vagyok de elfolytom magamban a vágyat,de nem fogyok,a barátaim azt mondják h csont sovány vagyok de én a tükörbe nem látom magam annak,és a hajam is hullik segítsetek. Lécci
2009. febr. 15. 20:38
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Már ne haragudj, de szerintem te csak anorexiás szeretnél lenni, hogy felfigyeljenek rád, viszont nem vagy az.Erre utal az is, ahogy leírtad.Nyilván utánajártál, az anorexia velejáróival(hajhullás).Meg kicsit furcsa,hogy a kérdésedben a két végpontról kérdezel: hogy fogynod kéne, vagy anorexiás vagy. Mellesleg az anorexiások nem veszik észre magukról,hogy azok, és ha felvetődik, letagadják.
2009. febr. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
igen utánanéztem mert éreztem magamon h valami nincs rendben de mielőtt utána néztem azelőtt is ezek voltak
2009. febr. 15. 20:46
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

Ne bolondozz... Egyáltalán nem vagy kövér, sőt. A barátaidnak igaza van, hallgass rájuk. Ne fojtsd el az éhséget magadban, csak rosszat teszel magadnak. A hajhullás a nemevés egyenes következménye. Fáradékony, ideges nem vagy? Vashiányod nincs? Tanulni, odafigyelni az órákon tudsz? Egyébként pedig a fogyáshoz nem éhezni kell, ez tévedés. Nem akarlak megijeszteni, de egy barátnőm (13 évesek voltunk) pontosan így kezdte: összecsípte a bőrt a hasán, és bejelentette, hogy kövér. Szabályosan éhenhalt, addig fogyókúrázott.


Balettre jártam sokáig, és magam is szinte anorexiás lettem (ott nem azt méred, hogy hány kilót kell fogyni, hanem hogy hány dekát), aztán szerencsére idejében észbekaptam. Ne szégyellj akár szakembertől is segítséget kérni. Valószínűleg az lehet, hogy nem vagy megbékélve a testeddel (amivel a leírásod alapján szerintem semmi gond nincs), és az önbizalmad is alacsony lehet. Nézz úgy a tükörbe, hogy elégedett legyél magaddal: mosolyogj egyet a tükörképedre, szeresd a testedet.

2009. febr. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszönöm válaszod igen amiket feltettél kérdésket jellemzően rám járok szakemberhez de nem merem feltenni neki ezt a kérdést mert félek h bent kell aludnom és én nem akarom azt h minden étkezésnél ott üljenek mellettem mint egy anorexiás mellett
2009. febr. 15. 20:52
 5/10 anonim ***** válasza:
86%
Nézd, a kérdés az, hogy fent akarod-e tartani ezt a helyzetet. Ha igen, akkor továbbra is tagadd, bár egy idő után tagadhatatlanul látszani is fog, hogy anorexiás vagy... és mondjuk napjában háromszor elájulsz, mert négy levél salátát ettél összesen. Ha megbízol az orvosodban, akkor mondd meg neki, hogy milyen félelmeid vannak. Ha nem, keress másikat. De neked is akarnod kell azt, hogy ez változzon, kívülről nem fog menni. Egyébként pedig ha engem kérdezel, akkor már inkább néhány bentalvás, mint összeaszott, sárga bőr, kopaszodás, rosszullétek, leeső 1-es méretű harisnya...
2009. febr. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

ok köszi

megbízom az orvosomban és nagyon szeretem meg fogom kérdezni köszi

2009. febr. 15. 21:00
 7/10 anonim ***** válasza:
87%

Nem azért,de ha már nagyon vékony vagy, aikor a melled is el fog tűnni, ami visszataszító.

16/F

2009. febr. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
76%
Feltétlenül beszélj vele. És fogadd el magad.
2009. febr. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszaitokat
2009. febr. 15. 23:32
 10/10 anonim válasza:
59%
hát.. semmikép nem vagy ano,meg nagyon vékony se.
2010. júl. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!