Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit ehetek ha 2-es típusú...

Mit ehetek ha 2-es típusú cukorbeteg vagyok?

Figyelt kérdés
Metforalt szedek és sokszor az ájulás kerülget.Ha eszem 1 cukrot pár percig jól vagyok de utána még jobban szédülök.Mit és hogyan egyek?kb. 1 hónapja derült ki.
2011. ápr. 16. 15:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Cukorgondozóban nem segítenek?

Én inzulinos vagyok,1-es típusú.Alapokat elmondták a cukorgondozóban,az összes többi "tudományomat"pedig az internetről szedtem össze.

2011. ápr. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Még nem voltam dietetikusnál csak endokrinológusnál.Gondolom ő nem ért hozzá.
2011. ápr. 16. 17:01
 3/5 anonim ***** válasza:

Dietetikus.

A cukor a lehető legrosszabb, amit ettél, mert felvágja hirtelen a cukrodat-azért lesz jobb-, majd ugyanolyan gyorsan le is viszi.

Napi 5szöri étkezés, 180 gr szénhidrát egy napra (de ezt az endokrinológus le kellett hogy írja), elosztva úgy, hogy:

Reggeli: 40 gr CH

Tízórai: 10 gr CH

Ebéd: 60 gr CH

Uzsonna: 20 gr CH

Vacsora 40 gr CH

Utóvacsora (lefekvés előtt két óránál hamarabb): 10 gr CH


Reggel felkeléskor rögtön reggelizni, és innen számítva 3 óránként következnek az étkezések. Közte nem lehet semmit enni. Nasit, mindent bele kell számolni a megadott szénhidrátmennyiségbe. A magas GI indexű élelmiszereket kerülni: cukor, liszt, rizs, tészta, stb...

2011. ápr. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Te tényleg dietetikus vagy? Már gondoltam rá hogy el kellene mennem egy dietetikushoz.

Az endokrin dokim csak annyit mondott hogy diétázzak.

2011. ápr. 16. 22:13
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem vagyok dietetikus, arra írtam, hogy oda menj el mindenképpen, sőt, a dokidnak át kellett volna utalnia.

Én "csak" cukorbeteg" vagyok, örökletesen, és beleástam magam a témába. Csak akkor vagyok jól, ha a diétát, és mellé a sportot maximálisan tartom. Ha elcsúszok a diétával,hiába a gyógyszer, ugrál össze-vissza a vércukrom.

De ha tudok segíteni valamiben, írj nyugodtan.

2011. ápr. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!