Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ez lehet hipoglikémia? Veszélyes?

Ez lehet hipoglikémia? Veszélyes?

Figyelt kérdés
17 hetes terhes vagyok és három napja kezdődött az egész. Első nap többször rosszul lettem. Ájulás közeli állapotban voltam, gyengeség, foltokat láttam, vert a víz. Lepihentem picit, párom megmérte a vérnyomásomat, mert szokott alacsony lenni és azt hittem attól van, de nem volt nagyon alacsony, csak amennyi normálisan. Hozott egy kis üdítőt és nemsokára jobban lettem. Másnap is így ment kb. 3-szor. Tegnap pedig vásárba mentünk, nem reggeliztem rendesen és már egy órája sétálgattunk, mikor éreztem, hogy éhen halok, majd szédelegni kezdtem, és megint az ájulás kerülgetett. Ettem valamit, majd jobb lett. Mire hazaértünk megint ez, evésre megint helyrejött. Este megint rosszul lettem, ettem is rendesen, de alig akart múlni és még ma reggel is így ébredtem. Ha bemegyek az ügyeletre hülyének néznek? Remegek, erőtlen vagyok, nem tudom mi lehet ez. Eszek amúgy rendesen, de ez nem normális, hogy evés után egy max. két órával rosszul leszek.
2011. ápr. 25. 09:44
 1/2 anonim ***** válasza:
Egy normális orvos semmiképpen nem néz hülyének ha rosszul érzed magad, és elmész az ügyeletre. Valószinű hogy leesik a vércukrod, tipikusan azokat a tüneteket produkálod. A terhesség sok mindennel járhat. Biztos hogy elég szénhidrátot eszel?
2011. ápr. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Nem tudom mennyi a normális szénhidrát bevitel terhesen, amúgy sem néztem ezt soha, nem is kellett, nem volt soha hasonló problémám, a súlyom is átlagos. Reggelire rántotta 2-3 tojásból, vagy zsömle kakaóval, néha ha sietek dolgozni, akkor egy körte meg egy csoki. Délelőtt szoktam enni szendvicset, ebédre főtt ételt, uzsonnára hideg kaját, és van amikor még lefekvés előtt is eszek, amiért párom furán néz rám, de sajnos nem tudok üres hassal elaludni. Ez azt jelenti, hogy kb. 4-5 étkezés volt eddig egy nap. Nem nagy mennyiségeket eszek, az igaz. De hogy pár napja rosszul vagyok, ha nem eszek valamit óránként?! Így biztos elhízok majd. A szívemmel vannak problémáim, de azok más tüneteket produkálnának. És nem függ össze az étkezéssel. Talán felhívom a dokimat.

2011. ápr. 25. 10:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!