Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mennyi víz szükséges naponta?

Hortobagyi kérdése:

Mennyi víz szükséges naponta?

Figyelt kérdés
115 kilós 185 cm magas pasi vagyok. elégedett vagyok a súlyommal, mert tudatában vagyok, hogy csontos vagyok. pl. 80 kilósan egészen gebe voltam. Elhatároztam eleget teszek legújabb egészségügyi felhívásoknak. Inni fogok vizet. Mégpedig 2-3 litert naponta. A víz ugyebár átmossa a szervezetet, jó tesz az anyagcserének. Szokásos napi 1 litert megspékeltem 1-2 literrel. 3 napig csináltam. Aztán abbahagytam. Belülről puffadtam, éreztem, hogy a víz ellepi a belső szerveimet. Fulladoztam. Na, elég volt. Meg mondaná valaki mi az igazság? Ez is olyan lehet, mint a méz. Jó, jó, de nem mindegyik. Mondjuk az akác a legjobb, a többi inkább galibát csinál, mint jót. Nincsen semmi szervi bajom. Most igyak vizet sokat, vagy maradjak meg a napi 1 liternél?
2009. márc. 8. 11:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem több orvos is elmondta, hogy napi 2 és fél liter folyadék bőven elegendő. ez nem csak víz, hanem beletartozik a gyümölcs, a leves, de még a joghurt is. ennél többet inni egyenesen káros, mert terheli a keringést, a vesét, túlzottan felhigítja a vért. én úgy napi másfél liter ásv.vizet iszom tisztán, és erre még rájön a tea, leves.
2009. márc. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

mit ittál eddig a napi 1l vizen kívül?

Egyikünk sem orvos itt,tehát pontosan megmondani nem tudjuk,hogy mit csinálj.Elképzelhető,hogy fokozatosan kellene rászoknod a vízre.Például ha eddig szénsavas üditőt ittál,akkor nehezebb átszoknod a vízre.Én pl. nem bírom a szénsavas üdítőket(sprite,fanta,cola..),

A legjobb amit tehetsz,hogy elmész és konzultálsz a háziorvosoddal.

14/L

2009. márc. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az a 2-3l, amit gyakran emlegetnek csak ajánlás, egy körübelüli becslés. Pl egy sivatagban már 10l körül van az ajánlott mennyiség, vagy nyáron nálunk is 3-4l-t, vagy többet ajánott inni, attól függ, mit csinálsz. Sőt, valójában egyetlen tudományos kutatás sem szólt még arról, hogy mennyi az optimális vízfogyasztás naponta, csak becsléseink vannak.

További gond lehet, hogy magadba eröltetted a vizet, amit nem szabad. Ha a szervezetednek kell, azt szomjúság érzéssel jelzi, hidd el. Az, hogy át akarod mosni a szervezetd szintén hülyeség, sajnos manapság media azt sugallja, hogy ilyeneket kell tenni az egézséghez. Holott ez nem így van, mint ahogy te is tapasztaltad nem feltétlenül érzed magad jobban, és ez még a jobbik eset, rosszabb esetben még arthatsz is magadnak.


Szóval annyi vizet igyál, ammenyit a szervezetd kíván, nem kell magadba eröltetni mindenáron.

2009. márc. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Elsőnek!

Milyen orvosokkal találkoztál te eddig? 2liter feletti folyadékfogyasztás káros? Melyik világban? 8-10 liter már igen ,de pl már 5 sem, ez az étkezéstől életmódtól is függ. A kérdezőnek a lényeg,hogy napi 1 liternél azért igyál többet, úgy tanítják ,hogy óránként 2dl folyadék a szükséges az ébren töltött órákban, tehát ha pl 14 órát vagy fent akkor 2,4 liter vizet kéne inni,de ebbe beletartozik nem csak a víz a leves sőt az ételek is hiszen minden ételnek van valamennyi folyadék tartalma. Próbálj meg legalább 1 ,de inkább másfél két liter tiszta folyadékot bevinni a szervezetedbe.

2009. márc. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

én napi 6ot iszok. mégsincs semmi bajom. egyszer-kétszer előfordult nyáron,h 12-15 is lecsúszott. Amúgy nagyjából minden 15-20kg-nyi testsúlyra kell jutnia 1 liternek az már jó. Én pl 100kg-os sportoló vagyok akkor nehogy már 2 liter kelljen innom mint egy 40kg lánynak aki egész nap sminkelget csak.

neked 115kg 6ot kéne innod mint nekem. Ez nagyon egyszerűen tudod elérni. Csak áktell állnod. A szervezeted ahhoz van hozzászokva,h 1 litert kap és ezért minden egyes cseppet elraktároz. Gondolom nem is jársz sűrűn mellékhelységbe. De ez az 1 liter ez dehidratáltságok fog okozni nálad. vagy már lehet,h okozott is csak nem veszed észre.

Ha emeled a víz fogyasztást az pedig azért rossz érzés neked mert a szervezeted hozzá van szokva a tároláshoz. De amint átszoksz a több folyadékra rendbe jössz. 2-3 nap alatt átlehet állni.

2009. márc. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

csak annyit igyál amennyit érzed hogy a szervezetednek szüksége van rá. Nem kell feltétlenül ásványvizet inni, lehet magas százalékos gyümölcslevet, teát is. Meg azt se felejtsd el, hogy az ételekben is van víz (pl leves) az is hozzájárul a szervezeted vízháztartásához.

Nekem is ez a bajom hogy egy időben (nyáron) direkt nagyon sok vizet ittam és nem éreztem jól magam tőle.

Remélem segítettem.

2009. márc. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!