Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Táplálkozási zavarnak számít...

Táplálkozási zavarnak számít az, ha megrágom a kaját és kiköpöm?

Figyelt kérdés
szeretek enni, látszik is rajtam, ezért csinálom azt hogy megrágok mindenfélét de ált. nem nyelem le, de vki azt mondta ezt a bulémiások csinálják... akkor én most bulémiásnak számítók?
2008. febr. 15. 14:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A bulémiások ki is hányják, amit lenyeltek. Szerintem - de ez csak tényleg a magánvéleményem - könnyen átalakulhat ez a szokás nálad vmi táplálkozási zavarrá. Eleve ilyen csak annak juthat eszébe (mármint, hogy kiköpje a kaját), akinek baja van az étkezéssel, a súlyával, stb. Ami szintén egyenes út az említett zavarhoz. Vigyázz és figyelj magadra!
2008. febr. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Bulémia ha le is nyeled és utána szándékosan kihányod. De szerintem a te hozzáállásod az étkezéshez nagyon hasonlít az övékéhez. És sajnos a gyomroddal sem teszel jót. Gondolj bele: mikor ennivalót rágsz, a gyomrod felkészül az emésztésére, gyomorsavat termel. Mikor kiköpöd, a gyomrod üres marad. A felesleges sav pedig marja a gyomrod. Ettől csak még éhesebb leszel, meg akár gyomorfekélyed lehet tőle. Ezért nem jó a sok rágógumizás sem.


Szerintem inkább kalóriaszegény ennivalót egyél. Pl. zöldséget. Az már csak azért is jó, mert lúgos, így csökkenti az éhséget. Kevés kalória van benne, viszont jó sok vitamin és ásványi anyag. És sok van közte ami finom is. A répa, uborka, karalábé akár nyersen is. A zöldborsó, zöldbab, karfiol párolva, vagy salátaöntettel kiváló.


Az én receptem: 1 doboz natúr joghurt, kevés pizzakrém bele. Ebbe a salátaöntetbe teszek párolt zöldborsót, vagy franciasalátaalapot, mexikói keveréket, zöldbabot. fél-egy órát állni hagyom. És szuperül jól lakok a következő kajaidőig :)

2008. febr. 16. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
MÉRT NEM VÁLASZTASSZ EGÉSZSÉGES KAJÁKAT ÉS DIÉTÁZOL MINTHOGY ILYET CSINÁLSZ MAGADDAL?
2008. febr. 24. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Egészséges kaját eszem, csak kiköpöm még a répát is
2008. febr. 26. 19:06
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem valamelyik evészavarod van, esetleg szubklinikai formában! Nincs két egyforma EZ, lehet, hogy neked épp így van.

Egyébként általános módszer ez, s mindenki azt hiszi, hogy ő találta ki, hogy így nem kell hányni evés után.

A közhiedelemmel ellentétben nem annyira egyszerű a dolog, hogy a bulímiás hány, az anorexiás pedig koplal és gebe. Vannak normál súlyú anosok is, kövér bulímiások... elég széles a választék :(

Én már nagyon régen EZ-s vagyok, s szerintem SOS keress segítséget, mert hidd el, hogy csak eleinte lehet "jó móka", késöbb már rengeteg nehézséged lesz belőle. Ha feleslegesen mész el dokihoz, még mindig jobb, minthogy a halál torkából vigyenek! De komolyan!

Elmész a háziorvoshoz, s elmondod neki, hogy te az ételt nem nyeled le, hanem kiköpöd, mert nem akarsz hízni, s EZ-ra gyanakszol, s kérsz egy beutalót egy pszichiáterhez, tutira nem fog elzavarni! S az orvos elött nem ciki, sokkal-sokkal cifrábbakkal is találkoznak hidd el!

2008. márc. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!