Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Meg kell változtatnom az...

Meg kell változtatnom az étkezésemen. De hogyan kezdjek hozzá? Húsundor, mit tegyek?

Figyelt kérdés
14/L vagyok,és elhatároztam,hogy mostantól megváltozok.Viszont az ekcémám miatt,amit ételallergia okoz vigyáznom kell,hogy mit eszek.Pl.:tejterrméket csak Szivecske joghurtot,ill. ritkán nem tartós tejet iszok,mást nem lehet.A húsokkal is vigyáznom kell.Egyébként tudom,hogy nem kell fogynom 162cm 52-53kg,csak szeretnék egészséges életet élni,amihez ez is kell.Tehát szeretem a csokit,sós rágcsát:mexicorn,sós tallér stb.(a chips-ért nem vagyok oda.),valamint a lekvárt,sütiket,tojást,gyümölcsöket.Viszont a zöldségekkel nem vagyok túl "jóba",ha főzünk 1-2 répát,karalábét bekapok nyersen de ennyi.Mit kéne megváltoztanom?És még egy gond,mostanában ha meglátom a húst,leginkább felvágott nem kell,undorodom tőle.Ha suliba az van a szenyámban inkább nem eszem meg.:SMit tegyek?
2009. márc. 11. 16:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Az ekcéma akkor fog elmúlni ha teljesen felhagysz a tejtermékekkel (minddel!) és persze a hús, és a többi finomított élelmiszer se tesz jót az ekcémádnak. S hogy mit tegyél, hogyan építsd fel az étrended?


1. lépés próbálj meg a természetes felé változtatni:

[link]


2. ajánlok egy jó könyvet:

NEWSTART KONYHA Szerk. Csalami László és Csalami Lászlóné; Bp., Advent kiadó, 2002.

(valamint egy oldal ahol a forumon segítséget kérhetsz:

www.veg.hu )


3. Példa egy minta étrendre:

-reggelire egyél gyümölcsöt

-ebédre egyél valamilyen vegetárius egytálételt pl. NEWSTART fog ebben segíteni.

-vacsorára egyél teljesőrlésű kenyeret, valamilyen pástétommal (szintén NEWSTART ból) valamilyen salátával



Legyél fokozatos, de következetes. Ha van még kérdésed írj nekem:

heian@freemail.hu

2009. márc. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

húh,köszönöm szépen:)

eszméletlen sokat segítettél!

2009. márc. 12. 17:54
 3/3 anonim válasza:
Az ekcémát ki si nőheted,ez a leggyakoribb.Én is ezzel küzdöttem,nagyon durván ekcémás voltam kb általános iskolás korom végéig,de utána kijöttem,azóta nincs baj vele.Sok ember kinövi,a szervezeted változhat.
2009. márc. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!