Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért egészségtelen a hamburger?

Miért egészségtelen a hamburger?

Figyelt kérdés
Mindenütt azt hallani már,hogy megadóztatják a hamburgert is,mert egészségtelen!De kérdem én,mi az egészségtelen benne?Mert ugye adott egy pék termék,ami nem tudom miért egészségtelen,továbbá zöldségek vannak benne,saláta,ami megint csak egészséges,plusz van egy kis hús darab benne,ami nem tudom miért lenne mérgező,hiszen vas van benne,ami kell az emberi szervezetnek!Szóval akkor van ötlet miért egészségtelen?
2011. jún. 3. 18:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Szia azért mert a zsemle finomított lisztből van plusz cukrozott, a saláta ami belekerül kamionon érlelt, tehát kb semmi nem ér, és a hús meg nem hús, hanem szója és egy csomó szemét, pl marha szem. De ha otthon csinálod húsból és rendes zöldségekből akkor azt a kis zsömit ki lehet bírni. Amúgy az adó azért van mert miért ne? Más értelme nincs is!
2011. jún. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
A zsömle: Nem nevezném pékárunak, mivel egy felfújt valami, nem igazi zsömle. A hús: darált hús és ki tudja mi keveréke, bő zsírbn kisütve. A zöldség: 2 szelet savanyú uborka vagy 1 szelet paradicsom, esetleg saláta levél. Ettől a pár falat zöldségtől még nem lesz egészséges kaja.
2011. jún. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Na jó,de a zöldségeket legtöbb vegetáriánus is ugyanezt használja az étkezéshes és az már egészséges!Na meg a virsliben is és a parizerben is ugyanugy benne van ez a sok minden,akkor az sem egészséges?Ma még van olyan étel,ami egészséges?
2011. jún. 3. 19:08
 4/18 anonim ***** válasza:

tele van ízfokozóval, mesterséges színezékkel és hasonlókkal.

amúgy pl mekis kajákat alig tudom megenni. ami még ízlik az a Whopper, meg KFC-ből Grander, de kb ennyi.

2011. jún. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Hát a virslinél meg a parizernél kevés szennyebb dolog van az igaz, és abban is igazad van h ma már kb semmi nem egészséges, az se amit megtermelsz a kiskertedben, mert a levegő, az eső és a talaj is szennyezett ezzel azzal...
2011. jún. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
2011. jún. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

"Na meg a virsliben is és a parizerben is ugyanugy benne van ez a sok minden"


Kezded érteni, látom. Elég sok ételünk egészségtelen , ez az adó nem ezek visszaszorítására hivatott. A cukros üdítőitalokra is kiterjed, meg még ki tudja pontosan még mire. Ezzel lesz befoltozva reményeik szerint az államháztartási hiány egy része. Ennek semmi köze az egészséges életmódhoz, vagy csak nagyon kevés.

2011. jún. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Én ezt a megadóztatást csak azért nem értem, mert most egy mekis hamburger nem sokkal 'árt' jobban a szervezetednek, mint a sima magyar specialitások nagyrésze. Azok is szinte kivétel nélkül zsíros, fűszeres, nehéz ételek. Innentől legyen adó a gulyásra, a paprikás krumplira, a csülök pörköltre is?
2011. jún. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Igazából SEMMI köze hozzá... ha az lenne a cél h egészségesek legyünk akkor pl olcsóbb lenne a zöldség meg a gyümölcs mert lenne rá támogatás, holott egyre drágább...már amúgyis kb Mo a legdrágább ország a hozzátartozó legkisebb fizetésekkel, de nincs gond, mostmár virslit se eszik a kisnyugdíjas, mjuk h mit, az jó kérdés!
2011. jún. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Pont erről van szó,hogy tojik itt a kormány arra,hogy egészségesek legyenek az emberek,az a lényeg,hogy valahogy pótolják az általuk kiüritett államkasszát!

Különben ha annyira védenének minket,hogy egészségesek legyünk,akkor mi a fenéért vonnak el támogatásokat a gyógyszeripartól és adják méregdrágán a betegeknek,vagy csak minimális támogatás mellett a gyógyszereket?!

2011. jún. 3. 19:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!