Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen nagyon durva hashajtó...

Milyen nagyon durva hashajtó módszert ismertek?

Figyelt kérdés
Jó, ha 7-9 naponta van székletem. Már változtattam az étrendemen, nem eszem cukrosat, fehérliszteset, napi fél órát sportolok...mégsem. Még a keserűsós víz sem hajt meg!! Pedig annál durvábbat még nem olvastam...
2011. jún. 6. 09:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Orvoshoz kell menni.

Ez betegség jele is lehet.

Nagyon extrém dolog az, ha 7-9 naponta van székleted, úgyhogy vizsgáltasd ki magad.

2011. jún. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

A sós vízt tudtommal hánytatáshoz használják.


Házi módszer:

Tej,uborka,lekvár (nagyi version) Én még nem próbáltam de beválik)

Vagy tej cseresznye. :)


De ha nem akarsz szarakodni bemész a gyógyszertárba és kérsz egy kis bolus laxanst :) vagy valami hashajtót.

2011. jún. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Nekem felkelés után rögtön egy nagy pohár víz, üresgyomorra mindig hasmenést okoz.
2011. jún. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Az elsőnél van az igazság. A normális székletürítés napi 3 és heti 3 alkalom között van (jól formált, pépes, lágy konzisztenciájú).

Mióta ennyi a székleted? Ez nagyon ritka! Nem hashajtózni kellene, hanem az okát megkeresni.


Sok sikert ehhez, és mielőbbi gyógyulást Neked.

2011. jún. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Kassandra Storm:


A keserűsó a magnézium-szulfát, amit többek között hashajtásra is alkalmaznak. Nem összekeverendő a konyhasós vízzel.

2011. jún. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Mióta változtattál az életmódodon? Mert nem azonnal lesz változás,szükség van egy két hétre.

Egyébként ricinusolaj,sima étolaj . Ha ezek nem fosatnak meg,akkor a jóisten sem.

Hashajtó cseppeket,tablettákat nem javaslok mert "addiktivak" ,tehát néhány használat után még ennyi esélyed sem lesz magadtól szarni mint most

2011. jún. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
ja és ezt sosem értettem,hogy a gyümölcs+tej miért hajtana?maximum ha olyan gyümölcsöt eszel,ami egyébként is hashajtó hatású (pl szilva). A tej meg a gyümölcs nagyon jól megfér egymással,gondolom mindenki ivott már turmixot,evett gyümölcsös joghurtot,gyümölcslevest,evett joghurtos-gyümölcsös tortát..
2011. jún. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Voltam már orvosnál miatta, igaz nem vizsgált meg, hanem ráfogta, hogy gyógyszermellékhatás, mert nagyjából egybe esik a gyógyszerszedésemmel (antidepresszáns, 1 éve kb.). Hát kicsit szkeptikus vagyok, de még ha így is van, akkor sem vagyok vele előrébb! Azt tanácsolta, hogy a gyógyszer mellé szedjek napi két szem Dulcolaxot. Igen ám, de ahogy írjátok, ezzel a probléma megoldva nincsen, csak maximum kezelve. És nem akarok hozzászokni, ezért ritkán veszem be, csak akkor mikor már egy hete nem volt székletem, hogy legyen végre. Próbálnék természetesebb módszereket. Azt a turmixot majd kipróbálom.

Sajnos a reggeli ivás nem jön be, ma reggel is megittam kb. 6-7 dl vizet éhgyomorra, és semmi.:-( De azért köszi!

2011. jún. 6. 10:09
 9/17 A kérdező kommentje:

A sima étolajat csak úgy kanállal megenni? Hány kanállal?

Kb. febuár óta nem eszem semmi fehérliszteset és cukrosat.

2011. jún. 6. 10:11
 10/17 anonim ***** válasza:

A sima étolajat kanállal, igen. 1-2 kanál elég, undorító lesz, erre készülj fel.

Igen, antidepresszánsnak valóban lehet ez a mellékhatása. Érdemes lenne a váltáson elgondolkodnia ilyenkor az orvosnak, mert egész arzenál áll rendelkezésre, és nem minden szer obstipáns.

2011. jún. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!