Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 2008 szeptember óta bulémiás...

2008 szeptember óta bulémiás vagyok. Tudom, ez nagyon nagy betegség, de nem tudok leszokni. Mostan odáig fulladt, hogy ha sokat eszek, felpuffad a hasam és fájni kezd a fejem, egyszóval hányingerem van. Hetente 2-3szor van falási rohamom. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Igazából csak le akartam fogyi.Nem voltam kövér, csak széles volt a csípőm és a combom is picit vastagabb volt, azt hittem ezzel lefogyhatok (minden este erősítettem, tornáztam) Anyukámnak szóltam erről, azt mondta hagyjam abba, majd ő vigyáz rám, de orvoshoz nem akart elvinni. Azt mondtam abbahagyom, de január óta titokban csak egyszer hánytatom magam, mikor fürdök, azt is csöndben, nehogy észrevegyék. (régen naponta 3-4szer zárkóztam be a fürdőbe)Tudom a mellékhatásokat sajnos. Nem tudok emberek előtt enni, mert utána nagyon fájni kezd a hasam..
2009. márc. 21. 12:03
 1/4 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem írni, hogy 15/L vagyok.
2009. márc. 21. 12:04
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha anyukád nem visz el orvoshoz, akkor menj el egyedül. Akár a háziorvoshoz, akár kek vonalon keress szakembert.

[link]

2009. márc. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó, hogy vagy olyan kapcsolatban anyukáddal, hogy tudsz vele beszélni erről, és az is nagyon jó, hogy azt mondja, ő majd vigyáz rád, de néha ez sajnos nem elég.

Az, hogy hánysz, fáj a hasad, nem tudsz emberek előtt enni, és a falásrohamok, csak tünet, amik jelzik, hogy valami nincs rendben odabenn, és ha meg is próbálsz leszokni ezekről, nem fog elmúlni az, ami minderre késztet.

Szerintem próbálj újra beszélni anyukáddal, és elmondani neki, hogy egyedül nem boldogulsz, kérjetek segítséget.


Nekem néhány évem ment rá az étkezési zavarokra, és pszichiáter kezelt, mert igazán rendbe szerettem volna jönni és család segítsége, suta odafigyelése na meg a saját akaraterőm nem volt elég.

2009. márc. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kérj segítséget!
2009. márc. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!