Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 5 éves kislányomnak kb:2...

5 éves kislányomnak kb:2 hónapja a köldöke alatt és felette fáj a hasa. Ultrahangon azt mondták a bélbolyhok meg vannak duzzadva. A hasa azóta is fáj. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés
2009. márc. 24. 20:37
 1/2 anonim válasza:
Túlzott fehérjebevitel
2009. márc. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Hát a helyedben én elvinném gasztroenterológiára ( nem biztos h helyesen írtam le), mert lehet, hogy valami táplálkozási probléma, pl lisztérzékenység alakult ki. Vérvétellel meg lehet állapítani az allergénekre adott immunválasz jelenlétét, és pl lisztérzékeny (én is az vagyok), akkor egy biopsziával megerősíthetik a diagnózist. Más tünete nincsen? Puffadt has, vékony végtagok (hasonlóan az afrikai gyerekeknél, úgynevezett pókhas), esetleg zsíros fényű széklet, hasmenés, kiütések a könyöknél térdeknél? Ez mind lehet lisztérzékenység jele, persze egyéne válogatja kinél milyen tünetegyüttes jelentkezik. Nálam 2 évesen derült ki h lisztérzékeny vagyok, azért tudom nagyjából, hogy milyen tünetei lehetnek.A többi táplálkozási betegséggel nem vagyok képben. Szóval az a biztos, ha elviszed gasztroenterológiára!!!!
2009. ápr. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!