Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mik a glutén érzékenység, a...

Mik a glutén érzékenység, a laktózérzékenység és a lisztérzékenység tünetei? Hogyan lehet megkülömböztetni, hogy előreláthatólag melyik a probléma valakinél?

Figyelt kérdés
2011. júl. 14. 17:59
 1/9 anonim ***** válasza:

A laktózérzékenység az tejtermékfogyasztás utáni kellemetlen emésztési panaszokkal jár. Puffadás, hasmenés.

A másik kettőt nem tudom, de feltételezem, ha beírod google-be, hogy "lisztérzékenység tünetei" és "gluténérzékenység tünetei", akkor többszáz találatot fog kiadni.

2011. júl. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Úgy tudom a glutén és a lisztérzékenység ugyanaz.


Lisztérzékenységnél is hasonlók a tünetek.

Magyarán a lisztben lévő gluténra, ill. laktózérzékenység esetén a tejben lévő laktózra allergiás az ember.

Többféle tünetet okozhatnak.


Gluténintoleranciát vérből állapítják meg, laktózintoleranciát nekem egy háromórás teszttel csináltak. Meg kell inni egy pohár laktózt, s várják a hatást. Közben fújkálni kell egy szondát.

2011. júl. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

18:17 vagyok.

Ja, bocs, a tünetek:

hasmenés, székrekedés (kinél mi), puffadás, ödémásodás, rossz közérzet.


De nem feltétlenül jár tünettel! Legalábbis az elején.

2011. júl. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Jaj tényleg bocsi a glutén és a liszt é. ugyan az :)

HA egy hetes hasmenés a tünet akkor lehet gyanakodni valamelyikre? És háziorvos csinálja a tesztet vagy korház?

2011. júl. 14. 18:19
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem hinném. Egy hét nem elég, ez több hetes, hónapos tünet.

Valami mást ehettél. Esetleg sok gyümölcsöt, dinnyét?

2011. júl. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Kórházban, gasztroenterológián csinálják a tesztet, de egy hét hasmenés alapján nem gyanakodnék még ilyesmire. A laktózérzékenységnek puffadás, hasmenés, hasgörcs lehetnek a tünetei, a lisztérzékenységnek viszont nagyon sok minden, sőt, van akinél szinte semmi nincs, de annak is lehet tünete a hasmenés. Mindenesetre egy egyszerű hasmenéssel előbb csak a háziorvosnál tegyél egy látogatást szerintem.
2011. júl. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hát igen, csak már lassan 2 hete tart a hasmenés, ilyen még nem fordult elő. Nem nagyon eszek gyümölcsöt. Köszi a válaszokat
2011. júl. 15. 09:51
 8/9 anonim válasza:

Utolsó vagyok.

Akkor először háziorvos, és próbáld megemlíteni neki, hogy mire gyanakszol és hogy szeretnél egy beutalót gasztroenterológiára. A tejet meg addig is hanyagolhatod, és ha az segít, még egyértelműbb lesz a megoldás.

2011. júl. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia! Régi kérdés, de kiderült, neked mi okozta a problémát?

Nekem is már több hete időszakosan visszatérő panaszaim vannak.. Hol normális a széklet, hol meg megint nem.. Plusz kiütések jönnek ki a számon néha. Engem küldenének gasztróra, de még nem rendel. Laktóz lett neked, vagy glutén?

2020. júl. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!