Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintetek ha egy lisztérzéke...

Szerintetek ha egy lisztérzékeny nem tartja be a diétát lehet valami súlyosabb baja?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi hogy lisztérzékeny vagyok és néha megszoktam enni egy pizzát vagy süteményt stb és ezektől nehet majd valami bajom vagy későbbi szövődmény stb???
2011. júl. 21. 15:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Én ugyhallottam hogy a lisztérzékenységet egy idő után vérszegénység követi aztán meg valami bélrendszeri probléma ami már elég súlyos de nem megijeszteni akarlak :)))
2011. júl. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha a pizzától,süteménytől bármilyen tüneted lesz,akkor jobb,ha gluténmenteset választasz belőlük.Ha semmi tünet úgy okés.

A tápanyagok fel nem szívódása,az örökös hasmenés az,amit nem szabad engedni,mert ebből jönnek a bélrendszeri problémák,amik elfajulhatnak.

2011. júl. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Fontos, hogy lisztes, illetve glutén-tartalmú ételeket akkor sem szabad fogyasztani, ha azokban csak nyomokban található meg a cöliákiások számára toxikus gliadin! A helyesen betartott diéta nem okozza egyetlen tápanyag hiányát sem.

A cöliákiás betegnek egész életében tartani kell a gluténmentes diétát. A nem diétázóknál azonnal visszatérnek a tünetek, hosszú távon pedig nő a malignus béldaganatok kialakulásának kockázata.

2011. júl. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló által említett vérszegénység vagy vashiány is a hasmenéstől,illetve az elégtelen vasfelszívódástól van.(+A-vitamin hiánya és még egy sor más vitamin hiánya is kialakulhat)Az A-vitamint jó,ha pótoljuk ilyenkor,mert a bélnyálkahártyát regenerálja,ami szükséges a jó emésztéshez.
2011. júl. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Arra kiváncsi lennék,hogy a néha megevett pizza okoz-e valamilyen fizikai kellemetlenséget?
2011. júl. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
azt magadnak kell érezni ,hogy rossz vagy sem.de jelentkezik valamilyen tünet, ez viszont egyéni.
2011. júl. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Rövid időn belül tünetmentes. Pl. egyik ismerősömről úgy derült ki, hogy lisztérzékeny, hogy a testvérének volt baja, és mivel rokonok, nála is meg kellett csinálni a vizsgálatot. A doki mondta neki, hogy nem lesz baja, ha nem tartja be a diétát, viszont ezzel veszélyezteti a későbbi terhességeit és rákja is nagyobb valószínűséggel lesz. Szóval... megéri az a néhány süti, hogy fogyatékos gyerekeid legyenek?
2011. júl. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
NEM!!
2011. júl. 23. 11:45
 9/9 anonim ***** válasza:
hasmenés, bélrendszeri betegségek, vérszegénység, sőt a fejlődésben is kárt okozhat. úgy értem, megállhat a fejlődésed, vagy gyengülő immunrendszer. ennek inkább később lehetnek következményei.
2011. júl. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!