Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért néznek rám furcsán, ha...

Miért néznek rám furcsán, ha bevallom, hogy szinte soha nem eszem csokit és cukorkákat, illetve chipset? Azt hinnék emiatt, hogy állandóan fogyókúrázom?

Figyelt kérdés
Egyszer elegem lett abból, hogy nem tudtam mértéket tartani csokievés terén, ezért elhatároztam, hogy az év elejétől kezdve leszokom róla. Azóta tényleg csak nagyon ritkán eszem csokit, ha muszáj, de a legtöbben furcsán néznek rám. Szerintetek miért van ez, illetve ti mit gondoltok?
2011. júl. 31. 23:55
 1/8 anonim válasza:
Én egyáltalán nem szeretem az édeset, és rám is furán néznek, mintha nem is lennék ember, hanem vmi csudabogár. :)
2011. aug. 1. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az édességek mellőzését, sokan automatikusan összekapcsolják a fogyókúrával. Ez kb olyan közhelyes gondolkodás, mint az, hogy aki vega, az sajton, tojáson, és zöldségeken él.

Ha te így érzed jól magad, akkor ne egyél "direkt" édességet. Arról azért ne feledkezz meg, hogy ha intenzíven kell használnod az agyadat,(vizsgaidőszak, vagy megterhelőbb tanulási időszak alatt) kellő mennyiségű szénhidrátra (is)szüksége van ahhoz, hogy jól működjön.

2011. aug. 1. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Egem 2010 március 18.-án egy srác lekövérezett, azóta egyszerűen nem bírok lisztet és cukrot enniXDDD Szóval szerintem teljesen normális vagy..xd
2011. aug. 1. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Azért néznek rád furcsán, mert valószínűleg azt hiszik, h ezzel sanyargatod magad és megfosztod magad az élvezetektől...

Amúgy én sem eszem ilyesmiket (meg még pár egyéb dolgot). Rám is furcsán néznek, de nem izgat. :)

2011. aug. 1. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Bár kövérnek nem vagyok egyáltalán kövér, de én se eszek. Egyszerűen nem szeretem. Főként menstruációs időkben néha-néha rám jön a csoki ehetnék, ilyenkor megeszek egy kockát és elég is. Apró gyerekkoromtól kezdve nem rajongok az édes ízért. A savanykásat és a sósat viszont szeretem.
2011. aug. 1. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

chipset, cukorkákat és üdítőket mi sem fogyasztunk, ránk is furcsán néznek, főleg, amikor kiderül, hogy a 9 éves kisfiunk sem chipset reggelizik, ebédel és vacsorázik :=)

Azért a csoki nagy becsben van nálunk, gyakorlatilag bármire képesek vagyunk egy kis csokiért, ettől függetlenül csak hetente-kéthetente 1x eszünk.

2011. aug. 1. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Rossz beidegződés miatt, főleg, ha nem is lenne/nincs szükséged fogyókúrára, akkor nézhetnek furcsán, mert ezeket a dolgokat az elhízással kapcsolják össze.

Én sem eszem chipset, cukrokat, csokit is csak évente kb. kétszer. Nem iszom szénsavasat, nem eszem zsírosat, és nem azért mert fogyni szeretnék, 170/54 vagyok, hanem egyszerűen nem szeretem őket.

Viszont egy jófajta házi süti bármikor jöhet :D

2011. aug. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Mellesleg én sem iszom szénsavas üdítőket,(és üdítőket egyáltalán) az alkoholtól pedig egyszerűen rosszul vagyok. Lakto-vegetáriánus is vagyok. Lehet, hogy egyeseknek ez egyszerre túl sok...Egyébként szerencsére nem vagyok kövér. Köszönöm a válaszokat, ilyesmikre tippeltem én is.
2011. aug. 1. 18:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!