Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Cukorbeteg vagyok, ha reggeltő...

Cukorbeteg vagyok, ha reggeltől estig kívánom az édességet?

Figyelt kérdés

Azzal ijeszteget a munkatársam, hogy inzulinoznom kell magam, mert szerinte tuti cukorbeteg vagyok. Az mondjuk tény és való, hogy reggel felkelek és már őrülten kívánom az édességet és ez így megy egészen addig, amíg este le nem fekszek. De mióta az eszemet tudom, édességmániás vagyok. 3-5 tábla csoki naponta, vagy 4-5 fajta sütemény, ezek mindennaposak.

175 cm magas vagyok, 60 kg és 23 éves. Tavaly a terhességi cukormérésen tökéletes volt a cukoreredményem. Ilyenkor most mi van?


2011. aug. 2. 13:26
 1/10 anonim ***** válasza:
Az, hogy cukormániás vagy, nem cukorbeteg. Rendesen kiegyensúlyozottan étkezel?
2011. aug. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Vagy csak jön az újabb baba. :)
2011. aug. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%

Te jó atyaúristen!!!Olvassál már utána a cukorbetegség tüneteinek!Attól még nem cukorbeteg valaki,mert egész nap kívánja az édességet!

(egy inzulinos cukorbeteg)

2011. aug. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Menj el orvoshoz és csináltass egy cukortesztet. Inzulinozni magad csak a munkatárs javaslata alapján életveszélyes ötlet.
2011. aug. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
persze, hogy nem vagy cukorbeteg, nem ezek a tünetek, Viszont ha továbbra is ennyi édességet tömsz magadba, akkor kialakulhat a cukorbetegség. Ez csak annyi, hogy nagyobb esélyed lesz rá, mintha zöldségből ennél nagy mennyiséget.
2011. aug. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem vagy az, de egyél csak tábla csokikat naponta, és rövid időn belül tényleg az leszel.
2011. aug. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát lol :D:D a munkatársadnak biosz egyes. A cukor iránti vágy és a cukorbetegség két külön dolog. Ha magas a vércukorszinted, akkor vagy cukorbeteg -.-
2011. aug. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Csak C-vitamin hiányod van. Szedjél minimum 2000mg-ot naponta.
2011. aug. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Neked inkább ez lehet a bajod: [link]

Azért mondom, mert nekem is ezt mondták. Én is sok csokit eszek, de azért nem ennyire. 1-2 tábla/nap, és van azért olyan nap, hogy nem eszek egyáltalán (mondjuk ritkán :D), de azért -ezt magamnak is mondom szóval ne mondd azt, hogy na pont én mondom- figyelembe lehet venni, hogy egy tábla csokiban van majdnem 60 gramm cukor. Az összes vérünkben összesen meg kb 4-5 gramm, szóval ez úgy a 12-15-szöröse már egy tábla esetében is. 5 tábla esetében meg már 5*12-15=60-75-cukormennyiséget viszel be. Naponta 100 gramm szénhidrát még elmegy, de azért igyekezz óvatosabb lenni, és ha netán elkezdenél hízni tőle, na akkor aztán feltétlenül abba kell hagyni, mert aki kövér, az még nagyobb eséllyel lesz II-es típusú cukorbeteg. Amúgy sajna a vékonyság nem garancia, hogy nem leszel az, de legalább kisebb az esélye.

2011. okt. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szénhidrát-függő vagy, és C-vitaminnal rendbe jössz.
2011. okt. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!