Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi az, hogy a McDonalds kaja...

Mi az, hogy a McDonalds kaja műanyag, meg ezek a sületlenségek? Semennyivel nem károsabbak, mint amiket a boltban meg lehet venni. Hús, zöldség és zsemle, és ennyi. Meg ezek a tévhitek, hogy mennyire egészségtelen 1-1 hamburger zsemle. Vicc.

Figyelt kérdés
2011. aug. 19. 18:49
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
80%
Ha neked így kényelmesebb akkor élj ebben a tudatban.
2011. aug. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
25%

Szerintem is hülyeség. Minden tápanyag benne van, amire szükség van.

A zsíros disznótoros(hmmm) az egészségesebb?

2011. aug. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
78%

Ajánlom neked a Super Size Me című filmet :)

Vagy nézd meg azt a képsorozatot, ahol legalább fél évig minden nap le van fotózva a sajtburger, és egyszerűen NEM ROHAD. Vagy tegyél ki egy sajtburgert a napra. Egy normális ételt 3 mp alatt betámadják a hangyák, ehhez hozzá sem nyúlnak! Félelmetes. Én is egyszer egyszer betévedek a mekibe, de tartós fogyasztó semmiképp sem lennék, annál jobban féltem én az egészségem.

2011. aug. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem is túl van spilázva. Mikor jönnek olyanokkal, hogy szemét, meg inkább dögkútról ennének, mint onnan, Ugyanmár. A leghigiénikusabb, legprecizebb gyorskajálda az összes közül, szerintem. Biztos van benne tartósítószer, de miben nincs? Azonkívűl hús, zsömle, saláta, mustár, kecsap, uborka, mi olyan borzasztó benne? Biztos nem a legegészségesebb meg hízlal is, de akkoris túloznak egy jó nagyot, akik annyira ellenzik. Ha nem visszük túlzásba egyáltalán nem árt( de ez mindennel így van)
2011. aug. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
83%
Második válaszoló valószínű nem evett még igazi disznótoros pecsenyét,kolbászt stb.... Akkor tudnád mit beszélsz.Szerinted miből van pl. a hamburgerhús? Vágóhídi nyesedék.Ugyanúgy mint a májkrém,virsli stb....
2011. aug. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
32%
Jaj, dehogyisnem ettem és nem bánom miből van, akkor is szeretem!!
2011. aug. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
73%

A legelső válaszoló ragadta meg a lényeget. Ha neked ez a tudat megfelel, akkor élj eszerint.


A gyorséttermi ételek zöme az ételek összetétele, minősége és elkészítési módja miatt nem egészséges. Hosszú távon jelentősen növelik a szív-érrendszeri betegségek kockázatát. A "semennyivel sem károsabbak" állításod így egyszerűen nem igaz.


Ajánlották itt már a Super Size Me-t, érdemes megnézni (a kérdéstől függetlenül is).

2011. aug. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

A Super Size Me filmben 1 hónapon keresztül csak mekis kaját evett az illető.

De szerintetek, ha ti csak és kizárólag 1 hónapon keresztül salátát ennétek, vagy 1 hónapon keresztül minden nap csak tésztát, nem betegednétek le?

Itt arról van szó, hogy sokan abban a tévhitben élnek hogy 1-1 hamburgerrel taccsra vágod a szervezeted, holott ugyanúgy akármilyen sült/főtt kaja lehet egészségtelen, nagyobb mennyiségben.

2011. aug. 19. 19:28
 9/28 anonim ***** válasza:
46%
Teljesen igaz.
2011. aug. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
90%

Nem az 1-1 hamburger okoz gondot, hanem a rendszeres és/vagy nagy mennyiségű junk food fogyasztása. A közelünkben van egy ilyesmi hely, ott szinte csak tiniket látni, akiknek az iskola utáni első útjuk oda vezet. Ez az igazi probléma, nem a félévenkénti egy sajtburger.

Egyébként több hónapnyi salátafogyasztástól max. hiánybetegségeid lesznek, de az ISZB-re, stroke-ra való hajlam nem növekszik.

2011. aug. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!