Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi az, hogy a McDonalds kaja...

Mi az, hogy a McDonalds kaja műanyag, meg ezek a sületlenségek? Semennyivel nem károsabbak, mint amiket a boltban meg lehet venni. Hús, zöldség és zsemle, és ennyi. Meg ezek a tévhitek, hogy mennyire egészségtelen 1-1 hamburger zsemle. Vicc.

Figyelt kérdés
2011. aug. 19. 18:49
1 2 3
 21/28 anonim válasza:
38%
Az agyad műanyag, de az elég komoly szinten.
2015. jan. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
35%

Még hogy ugyanolyan mint amit boltban lehet venni, vicc.

Ha megveszed a zsemlét a salátát meg a húst, és te készíted el, tudod hogyan készíted és nem teszel bele semmi színezéket, tartósítószert.

Azt meg kitudja miből csinálják, 2 hetes fagyasztott húsokból amik nagyon nem frissek, kitudja mit tesznek bele meg hogy csinálják.

2016. máj. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
13%
kb 2 vagy 3 alkalommal ettem eletemben mekis kajat, utana napokig rosszul voltam. biztos nem karos, a dehogy...aki nincs szarul tole, az valoszinuleg gyerekkora ota zabalja a tobbi mocsadeksaggal egyutt, es hozza van szokva a szervezete. aki normalisan etkezik, es neha ritkan betol valami szemetet, az egybol erzi, hogy ezekkel a szennykajakkal valami nagyon nem stimmel.
2016. júl. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
31%
Ha esetleg az eddig felhozott elemzések és tanulmányok nem győztek volna meg, érdemes YouTube-on is rákeresni a témára, ott is van jó pár kísérlet McDöglesz-es "ételekkel", amik elég félelmetesek. Hallottam egyszer egy történetet egy emberről, aki az utolsó évében csak McDöglesz-t evett, halála után pedig évekig nem kezdett el lebomlani a teste, annyira sok tartósítószer halmozódott fel benne. Egyéként, ha tényleg megnézted a Super Size Me-t, akkor talán emlékszel, hogy az elhízás mellett komoly problémák voltak a tesztalany májával, ráadásul erős tápanyaghiányban is szenvedett pár hét után. Nyilván havi egy hamburgerük nem fog azonnal kórházba küldeni, de a várható élettartamodat mindenképpen csökkenti. Gondolkozz el rajta, mennyire van erre szükséged.
2016. nov. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 Góg János válasza:
80%

Sziasztok!

Engem is érdekel a dolog, hogy valami mitől rossz illetve egészségtelen - pl. a hamburger illetve McDonalds hamburger.

Olvastam is pár dolgot, de van saját véleményem is:

1) nincs rossz vagy káros étel csak káros mennyiség illetve rossz ételarány

2) én elhiszem, hogy a Mekis ételek a cég állítása szerinti minőségűek - ha nem így lenne, akkor már rég betiltották volna

3) az otthon készített sem jobb, a nyersanyagok gyakorlatilag ugyanonnak származnak

4) az emberi szervezet nagyon jól működik és képes a bevitt táplálékot kellően feldolgozni, megtisztítani - ha ugye nem terheljük túl, azaz normális mennyiség nem árt

5) mi az a műanyag: vegyük pl. az E300-at - aszkorbinsav - ez például a C-vitamin

6) a divatos szlogenek és az interneten tényként tálalt részigazságok netán hazugságok sok embert elragadnak a valóságtól. Sok esetben az orvosi 'mérések' és véleményes sem mérvadóak. Kis minta alapján vonnak le következtetéseket - néha rosszakat - és elhitetik hogy a mérésük jó. Gondoljunk pár megcáfolt régi tényként elhitt dologra: a spenótban sok a vas (nem igaz, elírták a mértékét), a tojás egészségtelenségének ingadozása.

9) minden ember szervezete más és másképp viselkedik, a statisztikai adatok egyes emberekre nem alkalmazhatók, csak irányelvnek felelnek meg - az 'egészségesen' élől is megbetegszenet, meghalnak.

10) a ritkán evett étélek nyilván nem a megszokott közérzetet és érzést adják, attól még nem veszélyesek és nem rosszak

11) az én szervezetem időnként 'megkíván' dolgokat - pl. sülthúst, almát - utánagondolva mindig valami 'hiány' miatt történt - fehérje, vitamin, rost. Az nem megkívánás, hogy a reklámok vagy kényelem kedvéért túl gyakran fogyasztunk túl sokat és túl egyoldalúan - ez 'elcsábítás'

12) az emberi szervezet az emberré válás során és felépítésénél fogva 'mindenevő', ehhez célszerű alkalmazkodni és nem divatirányzatokhoz - pl. vega - a hamburgerben benne van minden jó, csak nem abban az arányban ahogy a szervezetnek a legjobb, tehát mellette enni kell mást is. De a Mekis hamburger nem egészségtelen, csak egyoldalú, ha csak azt vagy túlzottan sokat esszük.

2018. júl. 4. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 ngaborbp válasza:
Mc Donaldsos kaja nem károsabb mint egy virsli a boltban. Mindkettő tele van adalékokkal. Mc dolands az élelmiszerIPAR csúcsa. Sajnos az Ipart és az élelmiszert nem lenne szabad összekapcsolni. Ipar profitot akar termelni. Mc dolands is minél nagyobbat. Amit a törvény megenged azt használ is, tartósítószereket, ízfokozókat. Ha nem lépi túl a megengedett mértéket nem lehet betiltani. De köztudott pl. hogy a nitrites pácsók károsak, de attól még használhatók, és mekis kaján kívül nagyon sok más élelmiszerben is van. Szerintem szinte senki nem nézi meg boltban rajtam kívül, hogy a szalámit hogyan tatosították. De az árát rögtön megnézik. Ha sajtszerű a sajt de olcsóbb növényi zsiradékból, akkor nem fog tejet használni, hanem olcsóbb növényi zsiradékot. Az átlagembernek ízre ugyanolyan, de vitamin tartalma stb az nyílván eltér. Sajnos az íz érzékünk nem követi az élelmiszer vitamin és mikroelem tartalmát. Mc donald a profit miatt sok olyan élelmiszert használt és adalékot, ami ízre jó, sokáig tárolható, mert ezek fontos szempontok, de viszont olcsók. Miért várnánk el hogy önszántából válaszon egészségesebb de drágább alapanyagokat, amikor ízre ugyanolyanok sőt esetleg jobbak. Ad egy életérzést is mellé, fiatalokat használva a reklámjaiban. Tisztaság, szép csomagolás, egyenruha, szintén vonzó. Ez marketing. A legjobb egy terméket eladni ha egy életérzés is párosul hozzá, és amikor megvesszük ezt a terméket átérezzük ezt az életérzést, amit a reklámok sugallnak. Ezeket a reklámokat a tini korosztály eszi meg legjobban. Meg kell nézni a jelenlegi mc dolandos óriásplakátokat. Szóval mekis kaja nem rosszabb mintha a tescoban megvesszük a rosszabb minőségű alapanyagokat és azokból csinálunk magunknak vacsorát. És hozzá kolát iszunk tele cukorral. Aztán csodálkozunk miért vagyunk fáradtak, miért hízunk, miért vagyunk betegek és az orvosoktól várjuk a jobbulást, válaszokat és hősnek érezzük magunkat ha sikerült lefogynunk, meggyógyulnunk. Jóval több nyers élelmiszert, főleg gyümölcsöt kellene fogyasztanunk. Az embernek a fő tápláléka a gyümölcsnek kellene lennie. Nem véletlen hogy szinte bármely gyümölcsnek nagyon sok egészségjavító hatása van. Az sem véletlen hogy az édes ízt érezzük a legvonzóbbnak, szemben a ragadozókkal. Színlátás is gyümölcsök megtalálást szolgája, fogazatunknak, emésztőrendszerünknek is a gyümölcs az ideális. A hozzánk legközelebb álló főemlősök is főleg gyümölccsel táplálkoznak, csak akkor esznek mást, ha az nincs. Nem hinném hogy húsevés lenne az ideális, bár én magam is eszek húst. Az átlagember nem élvezi ha ölhet, nem vonzódik a nyers húshoz. A sütés is valószínűleg a nyers hús undorától alakult ki. A gyümölcsevés viszont az élelmiszeriparnak nem üzlet. Sokkal jobb üzlet a feldolgozott élelmiszerek, amik elállnak és egy fiatalos bulizós életérzést is társíthatnak hozzá mint a fantabuliklub stb. Én csak azon csodálkozom mennyien megeszik (kaját és marketinget is), még felnőttek is. És védik a mcdolnads-ot. Legfőbbképpen a gyerekeiket sajnálom, akik mekis kaján és energiaitalon fognak felnőni és a felnőttek esetleg magukat azzal vigasztalják, hogy a szelekció útján alkalmazkodunk ezekhez a táplálékokhoz. De kérdem én, ha saját gyereke lesz halálosan beteg az egészségtelen tápláléktól, akkor is ezt fogja gondolni, hogy ez csak szelekció?
2019. aug. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 Góg János válasza:

Sok igazság van abban amit írsz.

Ennek ellenére a véleményem más:

valóban egészségesebb egy alma mint egy mekis buci azonban a gyümölcs önmagában kevés, vegyesen kell táplálkozni és a kevéssé hasznos táplálékokból keveset fogyasztani. Semelyik étel nem káros addig míg egy mennyiségi szint alatt esszük.

2019. aug. 19. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 Karesz1993 válasza:
Ezzel a gondolkodással meginnád a H2O2-t, mert a H2O az víz,csak +1 oxigén molekula, és az oxigén jó. Szomorúnak tartom, hogy ahelyett hogy teljesen elismernéd tudatlanságodat( ami mellesleg nem szégyen, senki se mindentudóként született), inkább mutogatsz másra. A boltban is ugyanúgy körül kell nézni hogy mit veszel meg, mit tartalmaz. A McDonalds-nak a profit a lényeg,nem az egészséged. Konkrétan magasról tesznek rá, a lényeg hogy hagyd náluk a pénzed. De ez szinte minden multira igaz. Mégsem lehet őket okolni, nem nyomnak fegyvert senki fejéhez, hogy gyere és vásárold meg a mérget tőlünk. Erre ott van a felelősségtudatod magad iránt. Azért mert xy is ott vásárol, vagy mert a haverok is ott esznek, neked nem kötelező. Nem beszélve a genetikáról. Míg a másikban nem tesz akkora kárt, lehet neked rövid életed lesz, hosszú és fájdalmas haláltusával. Megéri? Nem az számít, hogy hányszor mész át a zebrán körülnézés nélkül. Ha egyszer elcsapnak és örökre lebénulsz, nem fog vigaszt nyújtani, hogy előtte 1 milliószor baleset nélkül átmentél... ugyanez a betegségre,mérgezésre is igaz.
2019. dec. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!