Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A coca cola túlzott fogyasztás...

A coca cola túlzott fogyasztása miért egészségtelen?

Figyelt kérdés
A cola maró hatására gondolok,és a ligh,vagy a zéró cola csak cukortartalomban különbözik a hagyományos colától?
2011. okt. 8. 11:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát tönkreteszi a fogaidat, marja a fogzománcot, és gondolom a gyomornak se egészséges...
2011. okt. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%
Egyrészt a magas cukortartalom (elhízás, fogszuvasodás), plusz a szénsav(nyálkahártya, szívbetegségek) és az egyéb szintetikus összetevők(vesekárosodás) miatt. Legalábbis ezt hallottam.
2011. okt. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Dilettáns döggomba ***** válasza:
100%
A kóla tök jó vízkőoldó. Innentől kezdve azt hiszem nem kell sokat magyarázni. :D Egyébként én is szeretem, de ha annyit innék, amennyit kívánok, akkor feszt fosnék, mint a muri kutya.
2011. okt. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%
Az eddig felsoroltakon kívül ott van még a koffein. hiába van benne kevesebb, mint a kávéban, mert colából nagyobb mennyiséget iszol, mint amennyi egy presszó kávé. Arról nem is beszélve, hogy a lght,meg a zéró a simánál is ártalmasabb, mert az édesítőszerek többsége többet árt, mint a cukor.
2011. okt. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
73%

Többek között ezért:


A pezsgő kóla


A kólát mindenki ismeri, mindenki ivott már, sőt, a legtöbb ember, annak ellenére, hogy tudja, hogy egészségtelen, előszeretettel issza is. Könnyedén függővé lehet válni. Na de mégis mennyire egészségtelen? Mit okoz a szervezetben? Íme néhány állítólagos apró érdekesség, melyek remekül illusztrálják a kóla hatásait!


* Az USA több államában használ a rendőrség kólát, ha valamilyen közúti baleset után szeretné tisztára sikálni az aszfaltot.

* Egy vasszöget nagyjából négy nap alatt old fel teljesen.

* Egy tejfogat viszont már két nap alatt.

* Kiválóan alkalmas autóakkumulátor tisztítására, hiszen könnyedén eltávolítja a korróziót.

* A szélvédő tisztítására is használható, de kenőanyagok textilből való eltüntetésére is alkalmas.

* Ha egy steak-et leöntesz egy pohár kólával, és állni hagyod egy tálban két-három napig, biztos lehetsz benne, hogy teljesen feloldja a nyers, vastag szelet húst.


Ezek alapján egy jól kirajzolódó képet lehet kapni arról, hogy vajon mit okozhat a kóla az emberi testen belül.


Többek között kioldja a csontokból a kalciumot, azáltal csontritkuláshoz vezet, sőt, olyannyira meggyengíti a csontokat, hogy a kólát fogyasztó tizenévesek között ötször gyakoribb a csonttörés, mint a kólát nem fogyasztók között. Ezenkívül roncsolja a fogakat, valamint a benne lévő foszforsav miatt jellemző az egyes emésztőrendszeri panaszok súlyosbodása: az alacsony pH-értékű, maró hatású ital fogyasztását az egészséges szervezet képes tolerálni, ám egy kezdődő fekélyesedés folyamatát jelentősen felgyorsítja. A benne lévő koffein pedig bizonyítottan erős függőséget okozhat.

Természetesen nem csak a kóla és az aszpartám egészségtelen. A top 10-es lista az alábbi élelmiszerekkel folytatódik.


* Gumicukor - a benne lévő színezőanyag miatt.

* Chips - a túl magas só- és zsírtartalom miatt.

* Cukros üdítők - a sok cukor és adalékanyag miatt.

* Készételek - rostszegények, és rengeteg adalékanyagot tartalmaznak.

* Fehér kenyér - nehezen emészthető, és nincs rajta feltüntetve az összetétel, ettől pedig ellenőrizhetetlen. Tudható, hogy lisztkezelő, térfogatnövelő van benne.

* Konzerv ételek - a bennük lévő magas tartósítószer-mennyiség miatt.

* Felvágottak és virsli - olyan feldolgozási folyamaton mennek keresztül, melyek hatására nem lehet kimutatni, hogy mi kerül beléjük. De nátrium glutamát, tartósítószer és sok só biztosan

2011. okt. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%

11:37-es vagyok!


A cola light-ot se lehet figyelmen kívül hagyni:


1/a és mi van a Cola-ligth-al?

Külön említést érdemel a cola light, amely a fentieken kívül még aszpartamot is tartalmaz, amely idegméreg és hosszú távon fogyasztva komoly betegségek forrása. Azonban a fogyasztó nem tudja és nem is gondol rá, hogy ez a colában lévő aszpartam hatása.

Ez tehát nem tartalmaz annyi kalóriát, de hamarabb öl, illetve mérgez! Természetesen a többi összetevőben (foszforsav, koffein) ugyanolyan. Az aszpartam-mérgezés a nyolcvanas évek óta jól őrzött titok. Számos kutatás és a tapasztalatok egyértelműen kimutatták mérgező és betegségeket előidéző hatását. Az aszpartam egy veszélyes adalékanyag, ami a testbe kerülve rákkeltő anyagokra bomlik, és elmegy modernkori horrornak, amit odabent művel.

Több mint 90 mellékhatást tulajdonítanak az aszpartam fogyasztásának. Hihetetlennek tűnik, nem? Pedig nagyon igaz. Hogy képes egyetlen vegyi anyag ekkora kárt okozni?

Az aszpartam a vérbe kerülve lebomlik, és így képes keresztülutazni az egész testen, és bármilyen szövetbe lerakódni. A ciklamáttal vagy a szacharinnal ellentétben az aszpartamot megemészti a szervezet. Elfogyasztása után a benne lévő metanol (faszesz) formaldehiddé, majd hangyasavvá változik. A formaldehid belégzése halálos, rákkeltő. További összetevői, a fenil-alanin és az aszparginsav pedig mérgezőek.

Az aspartam mellékhatásai: Látászavarok, szemfájdalom, fülcsengés, hallásgyengülés, epilepsziás görcsök, migrénes fejfájás, egyensúlyzavarok, memóriavesztés, állandó álmosság, végtagzsibbadás, részleges bénulás, remegés, depresszió, ingerlékenység, agresszió, álmatlanság, fóbiák, szapora szívverés, légzési nehézségek, hányinger, hasmenés, véres széklet, hasfájás, nyelési fájdalom, bőrviszketés, kiütések, asztma, herpesz, tályog, menstruációs zavarok, a haj elvékonyodása, hajhullás, hirtelen súlyvesztés, fokozatos súlygyarapodás, fájdalmas vizelés, túlzott szomjúság, bedagadt lábak, visszafordíthatatlan agykárosodás, születési rendellenességek, gyomorfekély, izületi fájdalmak.

Ha a felsorolt mellékhatásokból többet is észleltél már magadon, esetleg fizikailag megmagyarázhatatlanul gyengülsz, azonnal tedd le a diétás kólát (is)!

2011. okt. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
61%

"További összetevői, a fenil-alanin és az aszparaginsav pedig mérgezőek."

Látom, nálad már be is következett az agykárosodás...

2011. okt. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
82%

11:55!


Ha nem vetted volna észre, úgy illesztettem be egy másik honlapról.


Kösz, egyenlőre nincs agykárosodásom... talán reménykedem benne hogy neked sincs, ha ilyeneket írogatsz..

2011. okt. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
90%

"Egy vasszöget nagyjából négy nap alatt old fel teljesen"


Egy nagy fenét!Semmiféle olyan erős sav nincs benne ami ezt tenné!Ez egy mesterségesen terjesztett hazugság!A gyomorsósav ha sok marja a gyomrot, a kóla nehogy már! Akkor meg se lehetne inni.A gyomorsav 0,3%-os egy szöget még 2 év alatt se mar el.Én vegyész vagyok, miért kell olyat állítani amit egyszerű kísérlettel meg lehet cáfolni? Ha a Cola úgy marna mint ahogy egyes hozzánemértők állítják akkor nem lehetne szájbavenni se!

2011. okt. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
2011. okt. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!