Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nem kívánom a húst. Lehet ez...

Nem kívánom a húst. Lehet ez vmi betegség előjele?

Figyelt kérdés
Már egy ideje nem kívánok semmilyen húst. Inkább zabkását eszem helyette v csak salátát...
2011. okt. 9. 15:48
 1/9 anonim ***** válasza:

A férjem aki szó szerint húst hússal evett már 3 éve nem eszik semmilyen húst még halat sem.A tojást tej terméket igen,,szerintem semmi bajod.

ez valami undor vagy mi.

2011. okt. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
régebben heti 2-3 alkalommal ettem, de már pár hónapja vhogy nem kívánom :/ (terhes nem vagyok:))
2011. okt. 9. 15:58
 3/9 anonim ***** válasza:
En is igy vagyok, undorodom a hùstól.Viszont vannak napok amikor muszàjból megeszem.
2011. okt. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha azért nem kívánod, mert fáj tőle a gyomrod, puffadsz vagy ilyesmi, akkor igen, jelenthet betegséget, mivel korábban nem volt ilyen gondod.

Ha semmi baj az emésztéseddel, csak nem ízlik, akkor megváltozott az ízlésed. Van ez így néha. Azért arra figyelj, hogy elég fehérjét egyél, mert ha nem eszel, abból lehet komoly betegség. (A vegák is figyelnek erre, a húst helyettesítik szójával és magas fehérjetartalmú dolgokkal, pl. gomba, bulgur, quinoa, bab stb.)

2011. okt. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
nem leszek rosszul tőle, csak nem kívánom. joghurtot minden nap eszem, meg gyakran túrót is (ezeket eszem fehérjepótlásként) de leginkább zöldséget, gyümölcsöt, zabkását és teljeskiőrlésű pékárukat.
2011. okt. 9. 16:14
 6/9 anonim ***** válasza:
nálam is van hogy hetekig nem kívánom....semmi bajom.
2011. okt. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

akkor lehet nálam is csak átmeneti állapot :)


Köszönöm a válaszokat!

2011. okt. 9. 17:06
 8/9 anonim ***** válasza:
55%
Ha nem kívánod akkor annak oka van.A szervezet mindig jelzi mi a jó neki,de ezt sokan nem veszik figyelembe.
2011. okt. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy feltétlenül betegségre kellene egyből gondolni. Egyszerűen a te szervezeted nem kívánja annyira, van ilyen, nem vagyunk egyformák, és ezt tiszteletben kell tartani, tehát erőltetni nem szabad a húsevést. Szerintem vagyunk így még páran, ha nem is annyira sokan, de itt vagyok pl. én is. Szívem szerint, vegetáriánus is lennék, sőt voltam is az hosszabb ideig, de sajnos a távolabbi család miatt elég nehezen kivitelezhető. Anyósomék ahogyan főznek, náluk szinte mindig hús, hússal van, és így néha ,,kénytelen vagyok" egy keveset enni. Csak, hogy ne sértődjenek meg, meg elég bénán néz ki, hogy ott ülök némán, üres tányérral az asztalnál, miközben mindenki falatozik. Amikor nem ,,feltűnő", akkor általában csak köretet eszem, meg salátát, savanyúságot, és megúszom egy kérdéssel, hogy miért nem eszem húst. De van amikor ez nem annyira megoldható, így pár falatot mégis kiszedek. Pl. az a baj, hogy néha én is megkívánom, ez nálam havi 1-2 alkalmat ha jelent max, és akkor mondjuk jóízűen eszem egy tányér pörköltet, és ez náluk azt jelenti, hogy ,,imádom", ezért minden nap mikor ott vagyok ilyeneket csinálnak, hogy kedveskedjenek. Mit csináljak... Nem értik, hogy én nem tudom mindennap ugyanolyan jóízűen megenni, csak mert nagyritkán megeszem. Megmondani meg nem akarom nekik, mert nem akarom, hogy megharagudjanak rám, meg én legyek a kis finnyás, akinek nem lehet az ízlését kiszámítani, így inkább nem szólok semmit.

Párom szintén nagy húsevő, ami nem is baj, mikor csak mi vagyunk ketten, mert ő tiszteletben tartja ha nem esik jól a hús, ezért is általában nem okoz problémát a kaja kérdés köztünk. Neki készítek valami húsos ételt, én meg eszem mást, és ennyi. Ha meg egy magam vagyok napokig, akkor szinte sosincs itthon hús. Én ezeket eszem szívesen: zöldségek, gyümölcsök, gomba, rizs, teljeskiőrlésú pékárúk, joghurt, müzli, néhány sajtféle, túró.

És nagyon jól elvagyok, nem érzem magam betegnek így, sőt. Sokszor úgy érzem akkor van több energiám, mikor kerülöm a húsfélét. Nem tudom miért, mikor másnak ,,nem ez a normális", de van ilyen.

És ezt el kéne fogadni. Az a baj, hogy sokan még ezt nehezen tudják tolerálni. Főleg itt Mo.-n, mert ugye a mi gasztro kúlturánk is jórészt a húson alapszik.

A lényeg az, hogy arra kell figyelni, hogy ne legyünk fehérje és egyéb hiányosak, ami mondjuk azért abban az esetben nem nehéz, ha fogyasztunk tejtermékeket, tojást, hüvelyeseket, gombát stb.

2016. jún. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!