Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Anorexiás voltam, visszahíztam...

Anorexiás voltam, visszahíztam, nem tudom mi történik velem, szerintetek?

Figyelt kérdés

Anorexiás voltam,vagy vagyok...igazából én sem tudom.kórházban nem kezeltek,de a diagnózist felállították.1 hónappal ezelőtt 40 kg voltam.most 57 vagyok,nem saját erőből híztam vissza,eröszakkal etettek.megszoktam hogy milyen sokat eszek,és nem tudom letenni a kaját.megint undorítónak látom magam,fulladok,ami eddig nem volt jelen.hogy tudnék visszafogyni 50 kgra,ugy hogy ne legyen belöle megint kajadugdosás,megrágomaztánkiköpöm ? most sajnos megint eldugom a reggelit.

mi a véleményetek?mitévö legyek?

egy kétségbeesett 14 éves lány


2011. okt. 9. 17:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Pszichológus.
2011. okt. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Na, igen, ez az erőszakkal visszahizlalások ára. Amíg nem leszel képes elfogadni magad, addig újra és újra lefogysz.


Családterápia, pszichiáter, táplálkozási tanácsadó, és szülőkkel való beszélgetés.

2011. okt. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

az a gond hogy anyum nem akar elvinni pszichológushoz.azt mondja hogy tudja hogy mit csinál.szerintem nemigazán,mert volt olyan,hogy a gyenge gyomromnak nagyon sokat kellett volna megemeszteni,es csak az lett belöle h napokig ment a hasam.

köszönöm a gyors válaszokat !

2011. okt. 9. 17:33
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok...Nincs valaki barátod aki tudna segíteni neked valahogy? Amúgy tényleg nagyon kéne az a pszichológus..Vagy esetleg olyan ember, aki nagy befolyással lehetne anyudra.
2011. okt. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológushoz kellene menned.

Hiába hizlalnak föl, attól az anorexia igazi oka még megmarad.

És ez lelki ok.

Azt kell föltárni, és rendbetenni, és akkor elmúlik maga a betegség is.

2011. okt. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
86%

Anyudnak fogalma sincs, milyen kárt csinál - mind testileg, mind lelkileg.

Mivel nem dietetikus, csak tönkreteszi a szervezeted az esztelen hizlalásával, nem csoda, h fulladsz.


2. Egy hónap alatt 17 kiló hízás rengeteg, heti egy kiló a normális, ő meg 4x annyit szedetett fel rád. Próbálj mozogni, ne fogyás, hanem állóképesség növelése miatt.

2011. okt. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

1 kérdés: kb. mit és mennyit ettél?


Én is anorexiából próbálok kigyógyulni, de a kaja dologgal még hadilábon állok. 48 vagyok, és képtelen hízni. Ebben segítenél, kérlek? Csak saccperre miket kajoltál? Köszii

2011. okt. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

De ha felállították a dianózist, akkor hogy hagytak csak úgy elmenni? Nem utaltak kórházba? Pszichiáterhez/pszichológushoz sem küldtek? Vagy küldtek volna csak anyukád nem engedte?


Én is ebben vagyok/voltam, és én pszichoterápiára járok most, mert egy dolog a testsúly, de a lelki dolgokon is kell ám segíteni. Ezt kéne anyuddal megértetni szerintem.

2011. okt. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

kedves 21:34es válaszoló! én azért híztam ilyen sokat sajnos,mert minden nap 6 zsemlét kellett megennem elosztva reggelire és ebédre.2szer kellett föttételt ennem,és akkor még ott voltak a pudingok,csokik.az elsö két hétben borzasztóan szenvedtem.a gyomrom éjjel-nappal fájt...emiatt nagyot csalodtam anyumba,hiába mondtam neki hogy rosszul vagyok,nem foglalkozott vele.

te miért lettél beteg?hogy haladsz a gyógyulással? :) sok sikert,és csak okosan az evéssel !

2011. okt. 13. 06:26
 10/12 A kérdező kommentje:
kedves 15:33as válaszoló! kórházba nem utaltak be,mert menstruációm még van.viszont pszichológushoz elküldtek,és igen,anyum nem engedte :s az a baj hogy a 160cmhez már sok is az 57kg de ö tovabbra is csak etet :s
2011. okt. 13. 06:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!