Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintetek befolyásolja a...

Szerintetek befolyásolja a magasságot a táplálkozás? És ha igen mennyire? Pl. én 20F/160CM én mondjuk 13 éves korom óta nem eszek se húst se zöldséget, főleg tésztákat néha egy kis gyümölcsöt eszek!

Figyelt kérdés
2011. okt. 12. 17:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
közvetlenül nem befolyásolja,mert genetika függő.viszont összességében,a szervezet egészséges működéséhez,ami kihat a növekedésre is,szükséges a kiegyensúlyozott táplálkozás.szóval javaslom,hogy kicsit egyél változatosabban.kellene némi zöldség is,húst nem eszel,ez mondjuk nem nagy tragédia,de minőségi fehérjét vigyél be,pl.tojás,bab,borsó,lencse.
2011. okt. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
nincsen semmilyen furcsa egészségügyi tüneted? gondolok hasmenés, has fájás,vagy ilyesmi?
2011. okt. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Dehogy nincs de már megszoktam!
2011. okt. 12. 21:22
 4/12 anonim ***** válasza:

Valamennyire igen befolyásolja, de ha eszel vitamintartalmú ételeket (gyümölcsök) vagy magvakat, nem iszol, nem dohányzol, eléred a genetikai magasságodat.

Természetes 13 évesen a 160 cm, mert még növésben vagy, lehetséges, hogy 2 év múlva már 175 cm leszel! Fiúknál ez így van!

Sportolj, kosárlabdázz, az serkenti a növekedést.

Az apud, anyud magassága is fontos. Ha apud pl. 175 cm anyud 160, attól te még simán akkora leszel mint apád!

2011. okt. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Már 20 éves vagyok de ez le is van írva. Úgy tudom ezután már nem nőnek az emberek semmit, vagy csak én vagyok ilyen későn érő tipús?
2011. okt. 13. 22:36
 6/12 anonim ***** válasza:
lehetséges ,hogy a tészták ba@tak oda neked!!!!!!a családodban van aki még rajtad kívül ilyen kis növésű?
2011. okt. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Anyám 162 apám 175 nővérem 158! De a legtöbb ismerősöm magasabbak mint a szüleik. Némelyik 10 - 20 centivel is.
2011. okt. 14. 20:06
 8/12 anonim ***** válasza:
hát akkor fogjuk rá a genetikára!!!
2011. okt. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Most már így jártál.

Szerintem nőni nem fogsz, a későbbi életminőséged és egészséged javíthatod a megfelelő táplálkozással.

Nem értem a szüleidet, hogy engedhették hogy egy fejlődésben lévő szervezet nem kapjon megfelelő táplálékot! Én 13 évesen tetkót akartam, és most örülök hogy nem engedték. Pedig az nem b@sz oda egy életre az egészségemnek...

2011. okt. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nővérem 155 centiméter és ő még a polipot is megeszi!

Van egy imerősöm aki meg csak zöldséget és gyümölcsöt eszik és 2 méter. Mondjuk ő is 16 évesen még csak 160 centi volt azt két év alatt nőt 40 centit, de hogy hogyan! A szülei se értették még náluk is jóval magasabb.

2011. okt. 27. 13:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!