Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Laktózmentes tejjel ehetek-e...

Laktózmentes tejjel ehetek-e gabonapelyhet?

Figyelt kérdés

Ha laktózmentes tejjel fogyasztok olyan gabonapelyhet, amiben van laktóz, akkor kell-e bevennem Lactase tablettát? Vagy elég a gabonapehely lebontásához, az a laktáz enzim mennyiség, ami van a laktózmentes tejben?

(Még nincs egy hete, hogy megtudtam, hogy laktóz intoleráns vagyok, úgyhogy még elég sokszor merülnek fel bennem hasonló kérdések.)



2011. okt. 30. 10:23
 1/8 anonim ***** válasza:

Én a helyedben biztosra mennék, mert:

1) Nem tudjuk, hogy mennyi a valóban aktív laktáz enzim a tejben.

2) Nem tudjuk, hogy mennyi laktóz és hol van a pehelyben.


Bár én el nem tudom képzelni, hogy milyen gabonapehely tartalmaz laktózt, de ha valamiért hozzáadott komponensben van, akkor lehet hogy a tejben levő enzim csak akkor bontja el, amikor a pehely teljesen átázott, átnedvesedett. Viszont az ilyen kaját többnyire úgy eszik, hogy még ropogjon, azaz a tej nem áztatta el, azaz az enzim nem dolgozott.


Ha csak nyomokban tartalmaz laktózt, akkor feltehetően a felszínén (szálló por gyanánt került rá a gyárban), ekkor valószínűleg elég a tej laktáz tartalma. Nem tudom hogy megéri-e magadon kísérletezni, ha igen, akkor egyszer próbáld ki. Ha súlyos az intoleranciád, akkor viszont inkább jobb a biztos.

2011. okt. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Bennem az a kérdés merült fel, h ha laktóz intoleráns vagy, akkor nem az lenne a legjobb és legegyszerűbb, ha semmi olyat nem fogyasztanál, ami laktózt tartalmaz?
2011. okt. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nagyon sok minden tartalmaz laktózt. És mielőtt nem tudtam, hogy laktóz intoleráns vagyok (szóval egy hete) is ettem ezt a gabonapelyhet és nem okozott panaszt, pedig sima tejjel ettem. (Szóval a sima tejtől sem volt MINDIG panaszom!) Csak a hidegen magában elfogyasztott tejtől voltak panaszaim, de szerencsére nem vagyok egy nagy tej fogyasztó, csak így gabonapelyhekhez szoktam. A Lactase tablettával pedig fogyaszthatóak a tejtermékek a laktóz intoleránsok számára is!
2011. okt. 30. 11:02
 4/8 anonim ***** válasza:

Az, h van-e most panaszod, az egy dolog, az meg egy másik, h majd mi lesz akkor, ha besokall a szervezeted...

Nem akarok beleszólni az életedbe, csak arra a kérdésre hívnám fel a figyelmed, h vajon jó-e laktózt fogyasztanod, ha még vizsgálattal is kimutatható, h nem való neked...

Vagy csak az én logikám túl egyszerű?

2011. okt. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Teljesen igazad van! Azért kérdeztem rá, mert még tapasztalatlan vagyok ilyen téren és mert nem akarok kics*szni magammal. Viszont a Lactase tablettával bármilyen tejtermék fogyasztható. És a Lactase tabletta is laktáz enzimet tartalmaz, ugyanúgy mint a laktózmentes tej. Ezért kérdeztem, hogy kell-e a gabonapehely mellé bevenni Lactase rágótablettát is. A laktózt teljesen úgysem tudom kizárni a táplálkozásból, ezért kaptam a tablettát.
2011. okt. 30. 12:48
 6/8 anonim ***** válasza:
Egy aprócska tévedésre hívnám fel a figyelmedet: a laktózmentes tejet valóban laktáz enzimmel állítják elő, de a késztermék már csak elenyésző mennyiségű aktív enzimet tartalmaz (ha van még benne egyáltalán), úgyanis nem a csomagolásnál adják hozzá az enzimet, hanem a csomagolás előtt az enzimmel elemésztik a laktózt, majd a már laktózmentes tejet csomagolják és pasztőrözik (magas vagy ultra magas hőmérsékleten hőkezelik), ami tönkreteszi a laktázt.
2011. nov. 1. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

*ugyanis


Bocs, de kicsit már fáradt vagyok.

2011. nov. 1. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Na, ezt nem tudtam. Mondom, még nagyon "kezdő" vagyok. Másfél hete még ettem mindent, most meg...

Tehát vegyek be Lactaset, mielőtt fogyasztok gabonapelyhet. Köszönöm szépen!

2011. nov. 1. 12:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!